Elektrické krby: čo sú zač a ako fungujú?

So všetkými ponukami rôznych druhov krbov na trhu môže byť pre mnoho ľudí mätúce, ktorý ako funguje a ktorý si vybrať. Elektrické krby poskytujú väčšiu flexibilitu ako tradičné krby na drevo alebo na plynové palivo, preto sú tieto krby ideálne pre teplo na chladné zimné noci, romantiku počas letných večerov alebo jednoducho ako náhrada za klasický horiaci krb v ekologickejšej verzii.

elektrické krby

Domáca pohoda aj v byte s elektrickým krbom

Čo sú teda elektrické krby?

Zjednodušene povedané, elektrické krby sú vykurovacie prvky, ktoré vyzerajú presne ako tradičné krby na drevo alebo plyn, no nevyžadujú si žiadane odvetrávanie alebo odbornú inštaláciu. Takéto krby fungujú tak, že zbierajú chladný vzduch z miestnosti, zohrievajú ho pomocou vykurovacieho telesa a potom mierne vytláčajú ohriaty vzduch späť do miestnosti formou ventilácie. Niektoré krby využívajú infračervenú technológiu, ktorá ohrieva priamo predmety v miestnosti. V oboch prípadoch je vykurovanie bez neporiadku, bez dymu a nebezpečného plynu.

elektrické krby

Romantika v spálni vďaka modernému dizajnu elektrického krbu

Dokonalé z niekoľkých hľadísk

Elektrické krby poskytujú kúrenie do miestnosti asi 37 m2 a umožňujú ľuďom kontrolovať výšku vykurovania a účinok plameňa. To znamená, že poskytujú plameň bez tepla a tak môžu byť využívané po celý rok. Popularita elektrických krbov sa rokmi zvyšuje. Elektricky stimulovaný oheň je oveľa bezpečnejší ako tradičný, a preto je obzvlášť skvelý v domovoch s deťmi a domácimi miláčikmi. Okrem toho, tieto krby sú veľmi vkusnými dekoratívnymi doplnkami. Vyzerajú skvele oproti nábytku v obývačke, v rohu v spálni pre romantické tlmené osvetlenie, vo veľkej priestrannej chodbe alebo aj v pracovných priestoroch, v modernej kancelárii pre luxusný pracovný pôvab.

Krb aj v malom byte

Elektrické krby sa vyrábajú v modernom aj v klasickom dizajne (a rôznom dizajne medzi tým), vďaka čomu sú vhodné do každého interiéru. Takéto krby môžete použiť aj v menších bytoch a dopriať si tak príjemný romantický pocit praskajúceho ohňa aj keď nevlastníte rodinný dom. Bez ohľadu na váš vlastný vkus, vďaka novým technológiám sú širšie možnosti využitia elektrického krbu ako krbu na drevo alebo na plyn. Elektrické krby sú kvalitné s dlhoročnou životnosťou.

 

Zanechať odpoveď