Farebné dáždniky prinášajú radosť do nepriaznivého počasia

Upršané počasie ešte nie je dôvodom na zlú náladu. Hoci vplyv nepriaznivého počasia na ľudskú psychiku je nepopierateľný. Pochmúrne šedé farby a fakt, že môžete zmoknúť a ochorieť, nikomu na nálade nepridáva. Preto existuje dobrý spôsob, ako sa obrániť voči takýmto dňom. Logickým pomocníkom do dažďa sú dáždniky, ktoré zabraňujú kvapkám, aby sa nám vpili do vlasov a oblečenia. Zmoknúť cestou do práce nechce asi nikto. Pracovný čas by sme tak strávili sušením. Väčšinou sa pri dáždnikoch používajú elegantné farby ako čierna a hnedá. Tieto farby sú najbežnejšie a úsmev na tvári veru neprinášajú.

Farby rozjasnia aj za dažďa.

Žlté dáždniky sú spôsob, ako zažiariť

Chcete sa odlíšiť od všednosti? Kúpte si žltý dáždnik. Na verejnosti okamžite budete vytŕčať z radu, pretože nikto nebude široko-ďaleko žiariť tak, ako vy. Žltá farba je farba slnka a svetla. Z toho dôvodu stimuluje v ľuďoch pozitívne pocity tepla a života. Žltá stojí za zrodom množstva farieb, pretože sa jedná o primárnu farbu. Je pre ľudské oko výrazná a nápadná. Z toho dôvodu túto farbu radi využívajú veľké spoločnosti, ktoré sa snažia vymedziť od konkurencie. Vďaka žltej sú ich pútače výraznejšie a efektívnejšie. V prípade škaredého počasia rozjasňuje vás a vaše okolie. Také dáždniky by mal nosiť každý. Hneď by naše ulice hrali farbami.

Dáždniky

Nádherné, čo poviete?

Taxikári aj výstražné tabule

Z uvedených dôvodov je preto logické, že ich používajú aj taxikári, ktorí chcú upozorniť na svoju službu. Pre New York sú žlté taxíky doslova legendárne. Turisti si ich najímajú už len preto, lebo chcú mať originálny zážitok z návštevy “veľkého jablka“. Najkontrastnejší je rozdiel medzi žltou a čiernou. To je dôvodom, prečo sa touto kombináciou označujú miesta, kde hrozí nebezpečenstvo. Ľudia na žltú jednoducho reagujú a okamžite zbystria pozornosť. Nedá sa prehliadnuť. Preto sú žlté dáždniky zároveň ochranným faktorom pre ich nositeľa. Vykročte do hustého dažďa s dobrou náladou aj vy.

Zanechať odpoveď