Fotorámiky ako dizajnové kúsky vo vašom interiéri

fotorámiky

Vhodne zvolené fotorámiky sa môžu stať zaujímavým doplnkom vo vašej domácnosti

Fotografie a fotorámiky sú skvelou možnosťou ako ozvláštniť a oživiť interiér vášho bytu či domu. Samozrejme, je to potrebné poňať trochu v inom duchu ako to bolo ponímané kedysi. To znamená – žiadne nostalgicky vystavené gýčové fotorámiky na poličkách a v sklenených vitrínach, chce to trochu vkusu, nápadu i odvahy. Ako na to? Inšpirácie môžete načerpať z nášho dnešného blogu!

Kúsok z dovolenky aj u vás doma…

Prvá možnosť, ktorú vám ponúkame je momentálne viac než len aktuálna. Keďže sa mesiac v kalendári zmenil na september, hlavná dovolenková sezóna je už preč. Ak si však i napriek tomu chcete preniesť kúsok z teplých slnečných lúčov, sviežeho morského vánku a pohodovej atmosféry, ktorá vás sprevádzala počas vašej letnej dovolenky aj domov, poslúžiť vám na to môžu aj fotorámiky.

Stačí si na dovolenke odfotiť váš výhľad z okna hotelovej izby (najlepšie pokiaľ bol smerovaný priamo na pláž). Rámy fotografie by pri tom mali byť približne v rovnakom mieste ako boli rámy vášho okna. Potom si dajte fotografiu v dostatočnej veľkosti vyvolať a pohľadajte fotorámiky, ktoré by sa hodili k ostatnému zariadeniu vašej izby. Fotografiu vo fotorámiku následne zaveste na stenu a tak priamo vo vašej izbe vznikne nové okno – okno s výhľadom na more, ktoré vám bude pripomínať vašu letnú dovolenku.

Netypické fotorámiky

Ďalším momentálne veľmi obľúbeným a trendovým spôsobom, ako využiť fotorámiky v interiéry vášho bytu / domu je vybočiť z bežne zaužívaného stereotypu. Pre minulé roky bolo totižto typické, že fotorámiky zavesené na stene mali mať rovnakú veľkosť, farbu i materiál, z ktorého boli vyrobené. Teraz na to zabudnite a dajte priestor vašej fantázii. Nad sedačku do obývačky či nad manželskú posteľ v spálni povešajte fotorámiky rôznych veľkostí, rôznych pestrých farieb a rôznych materiálov. Vytvoríte tak veľmi zaujímavý a svieži vzhľad miestnosti.

fotorámiky

Fotorámiky – rôzne veľké a farebné sú zaujímavou kombináciou

Nie len fotografia, ale aj osvetlenie

Sami sa venujete fotografovaniu a podarila sa vám umelecká fotografia, ktorou by ste sa radi pochválili svojej návšteve a každému, kto do vášho bytu príde? V tom prípade ju nestačí iba vyvolať a umiestniť na dobre viditeľné miesto. Oveľa lepší efekt dosiahnete, ak fotorámiky s umeleckou fotografiou aj vhodne nasvietite!

Zanechať odpoveď