Grécke ostrovy majú u turistov veľký úspech

Grécko spolu s Tureckom a Chorvátskom patrí medzi tie najobľúbenejšie dovolenkové destinácia Slovákov. Rozprávkové pieskové pláže, zafírové more s priezračnou vodou, útesy, romantické zátoky, čarovný podmorský svet, ale aj chutná kuchyňa, bohatá história a množstvo iných zaujímavostí vám ponúka Grécko na vašej dovolenke. Najmä grécke ostrovy stoja za pozornosť a nech si z nich už vyberiete ktorýkoľvek, môžete si byť istý, že neoľutujete. Každý z gréckych ostrovov má totiž svoje jedinečné čaro, vďaka ktorému lákajú turistov z celého sveta. Vyberať pritom máte z čoho. Zakynthos, Rhodos, Kréta, Korfu, Kos, Peloponéz, Mykonos, Santorini, Thassos, Paros a veľa ďalších nádherných ostrovov čakajúcich iba na vás.

Grécke ostrovy

Typické biele domčeky s modrými oknami a dverami.

Najobľúbenejšie grécke ostrovy

Pokiaľ ide o grécke ostrovy, najväčší úspech u turistov má jednoznačne Kréta, ktorá je zároveň aj najväčším gréckym ostrovom. Na Kréte si prídu na svoje milovníci histórie, no spoznať môžete aj krásne dedinky, nedotknuté pláže, olivové háje a hlavne si užijete večne svietiace slnko a príjemne teplé more. Medzi obľúbené grécke ostrovy patrí aj Rhodos, ostrov plný zelene a rozmanitých vôní, ale aj panenský Zakynthos, na ktorý turisti prichádzajú predovšetkým za jeho prírodnými krásami. Ostrov leží v Iónskom mori a patrí k tým najčistejším v Grécku. Celý ostrov vonia borovicami, myrtou a jazmínom a okrem antických pamiatok tu nájdete aj ohrozené živočíšne druhy ako napríklad karetu obrovskú či stredomorské tulene. Sériu najobľúbenejších ostrovov uzatvára Korfu, inak nazývaný aj smaragdový ostrov s nádhernou prírodou, kanálom lásky či inými atrakciami.

Grécke ostrovy

Rozprávkové pláže, zafírové more, skvelá kuchyňa.

Grécke ostrovy – je ťažké vybrať len jeden!

To ale neznamená, že ostatné grécke ostrovy nemajú svojim návštevníkom čo ponúknuť! Baľte kufor a svoju tohtoročnú dovolenku strávte napríklad na úžasnom ostrove Santorini, turistami označovaným ako to najkrajšie miesto v Grécku. Krásne uličky, nekonečné schodíky a kykladská architektúra, vďaka ktorej je celý ostrov v bielej a modrej farbe robia z tohto miesta skutočný raj! Ľutovať nebudete ani ak svoju dovolenku strávite na ostrove Mykonos. Veterné mlyny, biele domčeky s modrými dverami a okenicami či krivoľaké cestičky sú len malou ukážkou toho, čo vás na tomto malebnom ostrove čaká. No a nezabúdajme ani na ostrov Kos, kde nájdete najviac piesočnatých pláží, ale aj termálne pramene či legendárny Hippokratov platan.

Zanechať odpoveď