Grécko bolo kolískou európskej vzdelanosti

Celé územie dnešného Grécka, predovšetkým jeho členité pobrežie a jedinečné ostrovy, sú jednou z najobľúbenejších turistických svetových destinácií. V období letnej sezóny sem prichádzajú státisíce turistov a dovolenkárov. A prečo je práve Grécko tak zaujímavo populárne? Je jednou z mála dovolenkových destinácií, kde sa na každom kroku prelínajú staroveké antické báje, bohatá a pestrá história s prítomnosťou a početné prímorské letoviská. Vďaka tejto rozmanitostosti a pestrosti Grécka si tu naozaj každý návštevník môže vybrať podľa svojich predstáv.

Či už budete celé dni oddychovať…

Krajina umenia, filozofie a vied

Grécko bolo v období antiky centrom umenia, filozofie, ale aj politických debát a vied. Stalo sa kolískou európskej vzdelanosti. Bola a je to krajina rozmanitých záhadných Bohov, ktorí ju náležite rozmaznávali a šírili jej dobré meno. Bola tiež vlasťou veľkých mysliteľov, ako bol Platón, Aristoteles a Alexander Veľký. Grécko je známe tiež ako rodisko najstaršieho gréckeho básnika Homéra, ktorému sa pripisuje spísanie epických básní Ilias a Odysea. Aj v súčasnosti sa Grécko môže pochváliť bohatou históriou, pestrými kultúrnymi tradíciami a dynamickou prítomnosťou..

…alebo spoznávať grécku históriu..

Štyri divy sveta

V antickom Grécku sa v minulosti nachádzali hneď štyri z preslávených siedmich divov sveta. Bol to Kolos rhodský na ostrove Rhodos, Mausoleum v Halikarnase (dnešnej Bodrum) socha boha Dia v Olympii na Peloponéze a mohutný chrám bohyne Artemis v Efeze (v dnešnom Turecku). Odkaz pradávnej gréckej civilizácie je v krajine stále živý a viditeľný. Aj vďaka množstvu zachovaných veľkolepých pamiatok. Práve tieto pamiatky spoločne s očarujúcou prírodou a príjemným podnebím lákajú do Grécka každoročne obrovské počty turistov.

…budú to zaručene nezabudnuteľné okamihy.

Charakter Grécka dotvárajú početné ostrovy

Okrem pestrej a veľmi zaujímavej minulosti je pre Grécko charakteristická krásna rôznorodá krajina. Pomerne vysoké  pohoria sa striedajú s úrodnými nížinami. Turisticky atraktívne sú väčšie ostrovy či menšie ostrovčeky tvoriace viac ako pätinu plošnej rozlohy Grécka. Medzi najznámejšie súostrovia patria Severné a Južné Sporady, Kyklady, Dodekanéské a Iónske ostrovy.

Zanechať odpoveď