Moderné schodiská musia byť hlavne bezpečné

Mať rodinný dom, alebo aspoň mezonetový byt je snom nejedného z nás. Nielenže nám ponúkajú väčšie možnosti ako napr. viac priestoru, možnosť mať priestrannú kuchyňu s obývačkou s veľkým jedálenským stolom, za ktorým keď sa zíde celá rodina má stále každý svoj priestor a necítia sa stiesnene. Alebo mať hostovskú izbu, v ktorej môžu v prípade potreby prespať vaši známy. Nemusia spať na gauči v obývačke, či na matraci na zemi. A samozrejme, deti majú možnosť mať vlastnú detskú izbu, kde majú svoje súkromie a môžu sa naplno venovať prípravám do školy. V prípade rodinného domu je určite na nezaplatenie mať vlastný dvor. Nielenže sa deti majú priestor dostatočne vybehať, v lete kúpať celý deň v bazéne a keď príde na rad hlad, pochutnať si na grilovaných špecialitách. O výhodách rodinného domu by sme mohli písať donekonečna, no nato, aby ste mali všetko dokonalé, je potrebné mať nielen postavený dom a na záhrade bazén a gril. Dôležité je aj mať dom zariadený. Nielen tým, že nakúpite vybavenie do domácnosti, nábytok a všetko čo k fungovaniu potrebujete. Ak máte poschodový dom, či mezonetový byt, určite sa nezaobídete bez schodov, ktoré sú v skutočnosti veľmi dôležitým prvkom. Nielen z pohľadu estetického, ale aj z hľadiska využiteľnosti, či bezpečnosti. Vyberať moderné schodiská nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. Pri výbere je dôležité zohľadniť množstvo faktorov, podľa ktorých keď sa budete riadiť, vám v značnej miere uľahčia život.

moderné schodiská

Moderné schodiská môžete mať i podsvietené.

Moderné schodiská – na čo si dať pozor

Na čo je potrebné sa pri výbere vhodného schodiska práve do vašej domácnosti zamerať je vcelku dosť. Na začiatok si treba určiť, či chcete aby vaše schodisko bolo výrazné, teda bolo dominantné, alebo nie. Jeho tvar závisí od vašich priestorových možností, ale určite by nemalo zaberať príliš veľa miesta. Ak máte naň dostatok priestoru, určite bude pohodlnejšie priame schodisko. Do menších priestorov treba vyberať točité, lomené, alebo do tvaru L, či U. Treba myslieť aj na bezpečnosť. Napríklad výška stupienkov, materiál z akých budú schody vyhotovené a prispôsobiť mu aj zábradlie, ktoré je veľmi podstatné. Netreba zabudnúť na povrchovú úpravu schodov, napr. nalepiť brdiace lamely a taktiež vhodné osvetlenie, aby ste napr. v noci videli kam stúpate. A samozrejme, vyberať moderné schodisko také, aby sme s ním nemali veľa roboty a bolo jednoduché na údržbu.

moderné schodiská1

Moderné schodiská môžu byť rôznu podobu.

Bezpečnosť je dôležitá

Ak si dáte pozor a vyberiete si schodisko, pri ktorom sa zameriate minimálne na tieto faktory, určite sa vám nestane, že sa na schodisku pošmyknete, alebo v noci zle stúpite. Myslite aj na to, že pri výstupe po schodoch musí človek vynaložiť oveľa väčšiu záťaž, ako pri klasickej chôdzi a tak dbajte na to, aby bolo schodisko dostatočne bezpečné, nielen pre vás, ale aj pre vaše deti, či vašich rodičov.

Zanechať odpoveď