Ideálne papuče a prezuvky pre deti

Aké papuče či prezuvky vybrať pre školákov a škôlkárov? To je otázka, ktorú rodičia riešia každoročne a to nielen na začiatku školského roka. Na jmä menším deťom nôžky pomerne rýchlo rastú a tiež dochádza práve pri detskej obuvi aj k značnému opotrebeniu, preto je téma výberu papučiek či školských prezuviek aktuálna takmer stále a po celý rok. Bežne sa stáva, že nové papučky, ktoré ste svojmu dieťaťu kúpili v septembri už počas zimných mesiacov, začínajú dieťa tlačiť a tak skôr, ako zavŕšite prvý školský polrok, je potrebné zaobstarať nové. Nezabúdajte preto papučky (ako aj ostatnú detskú obuv) kontrolovať aspoň raz za tri mesiace a zistiť tak, či z nej už dieťa nevyrastá. Nespoliehajte sa, že vám to oznámi dieťa samé, pretože nie všetky deti vás dokážu včas upozorniť na fakt, že už sa v papučkách alebo topánočkách necítia pohodlne.

papuče

Detské papuče do škôlky

Detské papuče a prezuvky sú dôležité

Vybrať správne detské papuče a prezuvky do škôlky alebo školy je mimoriadne dôležité, uvedomte si fakt, že deti práve v prezuvkách strávia väčšinu dňa, pretože sa do nich prezúvajú hneď ráno po príchode do školy či škôlky a s výnimkou prechádzky na čerstvom vzduchu či poobedňajšieho spánku u škôlkárov v nich zostávajú až do neskorých poobedňajších hodín. Detské papuče a prezuvky by tak mali byť v prvom rade určite kvalitné, vzdušné, bezpečné a pohodlné, ale zároveň musia spĺňať všetky kritériá zdravotne nezávadnej obuvi pre deti.

papuče

Pre menšie deti sú vhodné aj kožené priedušné prezuvky

Ideálne papuče a prezuvky pre najmenších

Ideálne papuče a prezuvky pre tých najmenších, teda pre škôlkárov, prípadne prváčikov na základných školách by mali byť vždy z priedušných materiálov, dostatočne fixované na nohu tak, aby pevne obopínali chodidlo a zachytávali pätu. Dieťa sa tak môže bezpečne hrať, behať a šantiť aj na detských odrážadlách či šmýkačkách, ktoré už nie sú ničím výnimočným ani v interiéroch materských škôl. Zabudnite preto na rôzne gumené našuchovačky a šľapky, ktoré síce môžu byť pekné, farebné a pre deti s obrázkami obľúbených rozprávkových postavičiek aj veľmi lákavé, avšak ako detské prezuvky a papuče úplne nevhodné. Na kvalitné prezuvky a papuče nezabúdajte ani pri balení do školy v prírode či do detských táborov.

Zanechať odpoveď