Je založenie offshore spoločnosti legálne?

Mnoho začínajúcich aj aktívnych podnikateľov, ktorí sa v oblasti a problematike fungovania offshore spoločností v zahraničí nepohybujú, môžu nadobúdať dojem, že sa jedná o ďalší spôsob, ako obchádzať zákony. Pokiaľ títo ľudia navyše pravidelne sledujú ekonomické mediálne spravodajstvo, v ktorom sa čas od času objavia informácie o nelegálnej činnosti páchanej vlastníkom offshore spoločnosti, môžu si o založení offshore spoločnosti niekde za morom myslieť prevažne niečo nedobré a negatívne. Žiadny strach, zahraničné offshore aktivity sú úplne legálnou formou zahraničného podnikania. Čas od času samozrejme dochádza k veľkým peňažným machináciám, za ktorými stojí osoba, ktorá sa zaistila zahraničnou firmou. Offshore banky a bankové ústavy sa však snažia všetkých svojich klientov stále dôkladnejšie a detailnejšie preverovať a chrániť tak poctivých súkromných podnikateľov.

Založenie offshore spoločnosti ako daňový únik?

Občas sa stáva, že mnohé offshore daňové raje predstavujú pre mnohé európske krajiny „zlodejov daní“. Podnikatelia sa vraj pre založenie offshore spoločnosti rozhodnú a zrealizujú len preto, aby sa vyhli plateniu a vplyvu vysokých daní, ktoré by mali priniesť do štátneho rozpočtu konkrétnej krajiny. Mnoho európskych vládnych systémov, ktoré nevedia do štátnej kasy priviesť financie ináč než daňami, sa snaží offshore podnikanie obmedziť, alebo dokonca aj úplne zakázať. Náš právny systém zahraničné offshore podnikanie a firmy akceptuje a ich zákaz by bol dokonca protizákonný. Ak sa teda rozhodujete o založení vlastnej offshore spoločnosti a trocha sa bojíte o legitimitu vašich podnikateľských aktivít, môžete byť úplne pokojní.

Aké sú výhody založenia offshore spoločnosti?

Založenie offshore spoločnosti nespočíva iba v nulových, alebo veľmi nízkych daniach. Majiteľovi poskytuje ďalšie spektrum rôznych výhod. Medzi tie hlavné patrí obmedzenie zákonných povinností, žiadne dedičské ani darovacie dane a žiadne exportné a importné limity. Všetok majetok offshore spoločnosti je veľmi dobre chránený. Vlastník zahraničnej offshore firmy zostáva v anonymnom prostredí a vyhne sa nadbytočnej byrokracii. Veľmi zanedbateľné sú taktiež položky za jednotlivé administratívne úkony v procese založenia a spravovania offshore spoločnosti.

Zanechať odpoveď