Jedlo, aké by svadobná hostina mala zahŕňať

Svadobná hostina

Svadobná hostina – tip na predjedlo

Svadobná hostina môže zahŕňať menu, ktoré môže mať mnohou podôb od jednoduchého samoobslužného bufetu, až po veľmi detailne vybrané päť chodové menu.

V našich zemepisných šírkach však svadobná hostina pozostáva z predjedla, polievky, hlavného chodu a dezertu.


Aké jedlo na svadobné menu?

svatebni-hostina-beremese

Pre každého niečo…

Predjedlo môžete pri plánovaní poňať ako šalát, ktorý doplníte sviežim pomarančom, feniklom, olivami alebo krevetami s cesnakovou soľou. Taktiež sa u nás podávajú rôzne šunkové alebo syrové rolky s plnkami a penami. Hlavný chod sa začína polievkou, ktorá je v našich zemepisných šírkach tradičný vývar z kuraťa, hovädziny, kačky a najnovšie aj bažanta.

Svadobná hostina ponúka hlavný chod zvyčajne z kuracieho, hovädzieho alebo bravčového mäsa s prílohou zo zemiakov a ryže a zeleninovou oblohou. Nezvyčajné nie je ani hlavné jedlo z rýb alebo diviny. Dezert na svadbe môže zahŕňať zákusok ku káve alebo svadobnú tortu.

Svadobná hostina by mala (aspoň z časti) vyhovieť každému

Svatební hostina

Zvážte diétne alternatívy pre alergikov

Samozrejme snahou svadobného páru je vyhovieť každému svadobčanovi, čo sa nie vždy musí podariť. Pokiaľ ale viete, že niektorí z vašich hostí sú vegetariáni alebo majú napríklad intoleranciu na lepok, či mliečne produkty, svadobná hostina by mala zahŕňať aj alternatívu jedál.

Zistiť tieto preferencie hostí môžete aj napríklad pri potvrdzovaní účasti na svadbe, kedy pozvaní väčšinou volajú alebo píšu svoje potvrdenie. Hostia s istými stravovacími preferenciami sú často zvyknutí na oznamovanie svojich jedálenských návykov skôr ako sa na to svadobný pár opýta.

Nechajte si poradiť

To, aké jedlo sa v súčasnosti najčastejšie dostáva na svadobné hostiny budú najlepšie vedieť svadobné a cateringové firmy. Nechajte si preto poradiť pri výbere z ich ponuky. Niektoré jedlá na ich menu môžu byť viac populárne ako iné aj keď sú všetky určite rovnako chutné.

Druhou cestou ako vybrať svadobné menu na svadobnú hostinu je zamerať sa na to, aké jedlo má rád svadobný pár. Samozrejme, že sa na svadbe nemôžu podávať bryndzové halušky aj keď je to obľúbené jedlo ženícha. Ale preferenciu predkrmov, chutí omáčok alebo nápadov na úpravu zeleniny, môžu vychádzať práve zo svadobného páru.

Zanechať odpoveď