Kancelársky papier, každodenná pomoc v priestoroch kancelárie

Kancelárske potreby dnes patria ku každodennému životu. V kancelárií totiž strávime bežne pol dňa, niekedy však pracujeme od rána až do noci. Poznáte to, na stole je kopec kancelárskeho papiera, počítač je nažhavený na prijímanie nových informácií, aj takto vyzerá bežný deň človeka zahlteného prácou. Okrem tonerov, tlačiarní, písacích potrieb, kancelárskych kresiel a podobných potrebných vecí, sa v kancelárií nepochybne nájde miesto aj pre kancelársky papier. Investícia do kvalitného kancelárskeho papiera sa vyplatí.

kancelársky papier

Investícia do kvalitného kancelárskeho papiera sa oplatí. Sledujeme pri ňom hneď niekoľko vlastností.

Dôležitá je farba

Hlavným kritériom a vlastnosťou papiera je farba. Populárny je snehobiely, krásny a čistý papier. Hodí sa na tlač oficiálnych dokumentov, zmlúv alebo na rôzne poznámky. Okrem toho je na trhu aj množstvo farebných druhov, ak by ste tlačili niečo, čo potrebujete zvýrazniť. Tieto papiere sa používajú ako prvá strana dokumentu, alebo prvá strana na odlíšenie obsahového celku. Zahrajú sa s ním však aj deti, keď vyrábajú origami alebo vystrihujú a nalepujú rôzne obrázky. Okrem farebných verzií môžete kúpiť aj krémovo biely papier alebo slonovinový. Takýto papier budí retro dojem s nádychom histórie ale môže slúžiť aj na tlač svadobných oznámení a pod.. Investovať môžete aj do recyklovaného papiera, pri ktorom sa nemusíte obávať farby. Predávajú sa aj bielené.

Pri kancelárskom papieri sledujte gramáž

Druhou vlastnosťou, ktorú sledujeme je gramáž. Príliš priesvitné papiere nie sú odolné voči roztrhnutiu a tiež nepôsobia kvalitným dojmom. Hodia sa však, ak tlačíme rozsiahle dokumenty na väčšie množstvo strán. Odporúčame investovať do hrubšieho papiera, vážiaceho aspoň 80 gramov. Čím viac gramov potom list papiera má, tým je kancelársky papier hrubší. Papier, ktorý má 160g sa považuje za hrubý, poznáme ho z detských čias pod menom výkres, pretože je nielen hrubý ale má aj väčšie rozmery tzv. A3. Výkres samozrejme môže byť aj hrubší a to do cca 300g. Od 350g a vyššie sú papiere vhodné na tlač vizitiek alebo reklamných kariet rôzneho druhu, príp. fotografií.

kancelársky papier

Kancelársky papier má rôzne hrúbky. Pri rozdielnej činnosti treba myslieť na rôzne hrúbky papiera.

Povrch kancelárskeho papiera môže byť rôzny

Ukazovateľom nám môže byť aj povrch papiera.  Ten môže mať rôzne vlastnosti, napríklad matný, hladký alebo mastný. V neposlednom rade je veľmi dôležité, aby sme sledovali ekonomickú stránku veci. Keď teda kancelársky papier nakupujete viackrát za mesiac, je vhodné zakúpiť väčší balík. V takom prípade väčšinou predajcovia myslia na zľavy, ktoré vyplývajú z množstva. Aby ste teda nemuseli chodiť do obchodu každý deň, určite je lepšie zásobiť sa.

Zanechať odpoveď