Kapverdské ostrovy – dovolenka snov!

Dovolenka na exotickom ostrove láka stále viac a viac turistov. Veď kto z nás by nechcel stráviť svoje voľné chvíle na krásnom ostrove s nepoškvrnenou prírodou vzdialenom stovky kilometrov od pevniny? Na zemi je pritom množstvo nádherných ostrovov, ktoré stoja za našu pozornosť. Ale vybrať si jeden z nich je niekedy naozaj ťažké. Za seba môžem odporučiť Kapverdské ostrovy. Kapverdy sú skutočným rajom na zemi, kde vás ohúri úplne všetko na čo sa pozriete. Kapverdské ostrovy sú totiž známe svojimi rozprávkovými plážami, panenskou prírodou, večne svietiacim slnkom a milými ľuďmi. Čaká tu na vás toho ale ešte omnoho viac.

Kapverdské ostrovy

Na Kapverdách je množstvo nádherných miest.

Slnečné Kapverdské ostrovy

Áno, dovolenka sa dá stráviť aj v starom známom Turecku či Chorvátsku. Ak vás už nebaví vidieť stále tie isté krajiny dookola a chcete vidieť niečo nepoznané, potom sú Kapverdské ostrovy to pravé pre vás! Kapverdy tvorí 15 menších, ale aj väčších ostrovov sopečného pôvodu, vďaka čomu je každý z nich niečím výnimočný a krásny. Čo si ale na Kapverdách zamilujete je počasie! Slnko tu totiž svieti až neuveriteľných 350 dní v roku, pričom teploty vzduchu sa tu pohybujú okolo príjemných 25 až 30 stupňov a teploty mora do 25 stupňov. Počasie je tu mimoriadne suché a bez dažďov. Preto sa sem môžete vybrať kedykoľvek v roku bez toho, aby ste sa báli, že vám počasie na dovolenke nebude priať. Tak baľte kufor a vydajte sa na dovolenku snov na Kapverdské ostrovy!

Kapverdské ostrovy

Sopka na ostrove Fogo.

Kapverdské ostrovy – čo treba vidieť?

Krásnych miest je na Kapverdách naozaj mnoho, no medzi tie najkrajšie patrí jednoznačne ostrov Sal. Ostrov je známy svojimi prekrásnymi plážami, ktoré patria medzi špičku na Kapverdách. Taktiež úchvatnými zátokami, útesmi a množstvom iných krás. Ak hľadáte krásu nepoškvrnenej prírody, potom si to namierte na ostrov Boa vista s nádhernými prírodnými scenériami a bujnou vegetáciou alebo taktiež na ostrov Sao Vicente, kde na vás čakajú krátre a množstvo sopiek, ktoré vlastne tvoria povrch ostrova. Sopku za chrbtom si užijete aj na ostrove Fogo, no najväčší zážitok budete mať rozhodne pri kúpaní v jazierku Salinas ležiacom v zatopených soľných lomoch. Voda v ňom je 26-krát slanšia než v mori a je taká hustá, že sa v nej nemôžete ponoriť.

Zanechať odpoveď