Konvektomat pripraví prekvapivé množstvo jedál

Konvektomat je rúra tri v jednom, ktorá umožňuje varenie s parou, horúcim vzduchom (konvekcia) alebo kombináciou oboch. Konvektomaty využívajú technológiu cirkulácie horúceho vzduchu okolo jedla a v mnohých prípadoch produkujú rovnako dobré alebo aj chutnejšie jedlá ako zvládne napríklad fritéza či klasická rúra. Disponujú najmodernejšou technológiou, vďaka ktorej je varenie niekedy až päťkrát rýchlejšie. Používajú vysokorýchlostnú metódu varenia a teploty, aby ste získali perfektne uvarené jedlá. Konvektomaty obsahujú ventilátor zabudovaný v zadnej časti rúry. Sú dostupné v plynovej alebo elektrickej verzii a výsledkom je pekné, rovnomerné pečenie.

Konvektomat
Konvektomat vám výborne poslúži i v domácnosti

Konvektomat šetrí peniaze aj priestor

Komerčný konvektomat môže nahradiť vašu existujúcu parnú a teplovzdušnú rúru, bude mať menšie rozmery a ušetrí úložný priestor. Varí jedlo pohybom prehriateho vzduchu tak rýchlo, že vzduch je vtlačený do jedla, spraví ho vlhké a jemné vo vnútri, chrumkavé a navonok hnedé. Jedlá v teplovzdušnej rúre prijímajú ohriaty vzduch zo všetkých smerov – zhora, zdola a po stranách. V rúre je „mozog“, ktorý je naprogramovaný tak, aby všetko zvládol za vás. Keď sa naučíte jednoduché techniky používania konvektomatu, nemusíte sa o nič starať. Nastavíte ho a zabudnete, kým vám zvuková výzva rúry nepripomenie ďalší krok alebo že je jedlo hotové.

Konvektomat
Komerčný konvektomat

Každé jedlo je spracované profesionálne

Bez ohľadu na to, aký typ konvektomatu si vyberiete, budete ohromení rozsahom jedál, ktoré budete môcť variť v rovnakej jednotke. Či už pripravujete na pare a varíte morské plody, pizzu, alebo pečiete sušienky a chleby, zakaždým môžete očakávať vynikajúce výsledky. Keďže sa okrem ventilátora používa aj vlhkosť, konvektomaty zaistia optimálne výsledky pri pečení nielen chleba a koláčov, ale aj pečeného mäsa, pečených jedál a pizze, Jedlo bude vlhké a jemné zvnútra a chrumkavé zvonka. Predhriatie pomôže zhnednutiu chleba a pečiva. Po upečení by mal byť chlieb zlatistý a pri poklepaní znieť duto. Nenechávajte chlieb stáť v rúre, ihneď vyberte z foriem a nechajte vychladnúť na mriežke.

Zanechať odpoveď