Krájač zeleniny je šikovná vychytávka

Bez kvalitného krájača zeleniny si to už dnes prevádzkovatelia rôznych gastronomických zariadení asi vedia ťažko predstaviť. Určite ešte aj ten klasický kuchynský nôž nájde svoje uplatnenie. Pri súčasnej kapacitnej a ponukovej pestrosti by sa to dalo ťažko zvládnuť len nožom. Pri výbere krájača zeleniny by ste mali mať na pamäti dve myšlienky. Koľko možností chcete, aby krájač mal a aké cenové rozpätie je pre vás prijateľné. Krájač zeleniny sa stal obľúbenejším ako tradičný kuchynský nôž aj vďaka jednotnej veľkosti krájanej zeleniny. Krájače zeleniny sú nutnou kuchynskou pomôckou nielen pre profesionálov, ale aj v bežných domácnostiach., Výber krájača na zeleninu je rovnako dôležitý ako výber sady nožov. Je to užitočná pomôcka, ktorej prítomnosť vo svojej kuchyni určite oceníte. 

krájač zeleniny
KRÁJAČ ZELENINY S KAPACITOU 200KG/H

Univerzálny krájač zeleniny 

    Kuchári uprednostňujú jednotnú veľkosť zeleniny vyrábanej krájačmi zeleniny. Aj preto, že jednotnosť pomáha pri procese varenia. Či už na pare, pečení alebo vyprážaní. Rôzne druhy zeleniny, ktoré sa varia spolu a majú rovnakú hrúbku, sa budú piecť rovnakou rýchlosťou. Keď má zelenina rôznu veľkosť, varenie je nerovnomerné. Niektoré druhy zeleniny sú prepečené, zatiaľ čo iné sú stále tvrdé a sotva uvarené. Pri výbere krájača na zeleninu je preto dôležité zistiť, aké veľkosti  a počet čepelí konkrétny model má k dispozícii. Univerzálne stroje, ktoré nie sú určené pre konkrétne ovocie alebo zeleninu, dokážu spracovať rôzne druhy rovnako efektívne. Medzi obľúbené patrí krájanie na plátky,  kocky, drvenie, klinovité rezanie a vyberanie jadier v širokej škále veľkostí.  

krájač zeleniny
Profesionálny krájač zeleniny

Mandolína je stále tu 

     Ako kompaktný krájač zeleniny je stále obľúbená tzv. mandolína. Skladá zo sady čepelí a posúvača. Ten umožňuje používateľovi bezpečne pohybovať zeleninou tam a späť cez čepele. Niektoré modely majú nastaviteľné čepele pre rôzne veľké plátky. Mandolíny sú obdĺžnikového tvaru so skladacou nožičkou na postavenie Alebo aj rúčkou na ručné použitie priamo nad miskou. Mandolína je kuchynským náradím, ktoré sa používa špeciálne na vytváranie obľúbenej prezentácie zeleniny julienne.  V podobe tenkých rezančekov sa takáto zelenina vkladá najmä do polievok či omáčok. Môže byť aj súčasťou šalátov alebo aj samostatnou prílohou.  

Zanechať odpoveď