Krav Maga a ochrana VIP osôb

Krav Maga

Krav Maga

Ak niekto v bežnej komunikácii zachytí slovné spojenie ochrana VIP osôb, ako prvé mu určite napadnú celebrity a politici. Avšak toto ani zďaleka nie je pravda. Stačí sa zamyslieť nad významom skratky VIP. Jedná sa predsa o dôležitú osobu. A dôležitá osoba môže byť pre každého niekto iný. Či už sa jedná o kamaráta, manželku, deti alebo aj nadriadeného. Záleží vždy iba na tom, či je pre vás daná osoba dostatočne dôležitá na to, aby ste ju chránili. A aj na takúto ochranu dokáže poslúžiť skvele práve Krav Maga.

Ochrana osôb môže byť aj veľmi jednoduchá

Jedná sa hlavne o situácie, kedy dokážete napadnúť útočníka, a tak mu zabrániť v útoku na osobu, ktorú chcete chrániť. Najlepšie je na to využitie útoku z takzvaného slepého uhla. Počas tohto útoku sa zameriavate na najcitlivejšie miesta na tele útočníka, vďaka čomu dokáže byť tento útok veľmi efektívny. Takto dokážete zabrániť samotnému útoku a dostatočne ochrániť ohrozenú osobu a aj seba.

Využitie Krav Maga

Často sa však stáva, že takýto prekvapivý útok zo slepého uhla možný nie je a tu je miesto, kde Krav Maga dokazuje svoje opodstatnenie. Práve vďaka prepracovanému systému ochrany osôb je tento spôsob sebaobrany tak efektívny.

Jedná sa o systém techník, využívajúci celé telo na ochranu dôležitej osoby ale aj osoby ochrancu. Vďaka využitiu týchto techník sa vytvorí dostatočný časový priestor na to, aby chránená osoba stihla odísť do bezpečia. Spacifikovanie a zadržanie útočníka je až na druhom mieste.

Krav Maga

Tréning ochrany VIP osôb

Vedieť sa zbaviť emócií

Ďalšou dôležitou schopnosťou je vedieť sa zbaviť vlastných emócií a konať viac inštinktívne. Pretože pokiaľ sa začnete zaoberať otázkami ako: „Čo sa mi môže stať? Som dostatočne dobrý?“ prípadne inými negatívnymi myšlienkami, tak si priamo koledujete o problém. Sebaobrana ale aj ochrana osôb musí byť efektívna a rýchla, teda nie je možné sa pri nej zamýšľať nad negatívnymi vecami.

Ak ste sa rozhodli naučiť sa chrániť seba a aj svojich blízkych, nie je nič jednoduchšie. Na začiatok sa stačí prihlásiť na kurz Krav Maga a navštevovať ho pravidelne. Neskoršie výsledky budú príjemným prekvapením.

Zanechať odpoveď