Kuchyňa tohto týždňa: Teplo domova a luxus v jednom

kuchyňa

Kuchyňa, ktorá v sebe dokonale spája luxus aj teplo domova

V poslednom čase si pri návštevách u svojich priateľov a známych čoraz častejšie všímam štýl zariadenia ich bývania a to nielen preto, že to o nich dokáže veľa vypovedať, ale hlavne preto, že sa nechávam inšpirovať. A to dokonca až tak, že som sa o svojej poslednej návšteve v novom dome svojich dobrých priateľov rozhodla napísať aj článok. Hlavným dôvodom bola predovšetkým ich kuchyňa, ktorú by som pokojne vyhlásila za kuchyňu tohto týždňa, možno dokonca i tohto mesiaca.

Kuchyňa, ktorá nie je ako každá iná

Kuchyňa, ktorej som sa rozhodla venovať celý článok, by sa dala charakterizovať veľmi jednoducho – luxusná a pritom útulná, rozhodne však nie obyčajná. Jedna z prvých vecí, ktoré ma zaujímali bezprostredne po tom, čo mi majiteľka domu pyšne ukázala svoju novú kuchyňu, bola, prečo sa rozhodla práve pre takýto štýl kuchyne. V ničom sa totiž nepodobala na najnovšie trendy z časopisov o bývaní, kde momentálne prevládajú buď minimalisticky zariadené kuchyne alebo kuchyne v retro či vintage štýle. Odpoveď bola jednoduchá – vraj spolu s manželom chceli, aby ich kuchyňa bola zariadená v súlade s ich životným štýlom – rýchlym, aktívnym, no predovšetkým veľmi sociálnym. A to je práve to, na čo dnes mnohí ľudia zabúdajú – ich domov by totižto nemal byť odrazom aktuálnych dizajnérskych trendov, ale ich vlastnej osobnosti.

To, po čom túži každá žienka v domácnosti

A tak vznikla kuchyňa snov – veľká, priestranná a vzdušná, dostatočne presvetlená veľkými oknami a zároveň praktická s množstvom úložného priestoru, ktorí majitelia pri častých a početných návštevách určite potrebujú. V kuchyni nechýbal ani veľký dvojitý drez či najnovšie elektrospotrebiče – veľká chladnička, chladiaci box na víno či umývačka riadu šikovne zabudovaná do kuchynskej linky.

kuchyňa

Aj pre kuchyňu patrí, že detaily tvoria celok…

Detaily, ktoré vytvorili dokonalý celok

Čo ma však na kuchyni zaujalo najviac? Zaujímavé dizajnové prvky, medzi ktorými dominoval ako materiál najmä žula. Tá bola použitá ako vrchná časť barového pultu a tiež ako obklad pri sporáku a dreze. Dokonalú harmóniu materiálov dopĺňalo dymové sklo v odtieňoch príjemnej červenej farby, ktoré zdobilo dvierka niekoľkých horných skriniek na kuchynskej linke.

Z tejto návštevy som odchádzala s hlavou plnou inšpirácií… Nie že by som si chcela do svojej novej kuchyne dať žulové obklady či dymové sklá, ale inšpirovalo ma to v inom smere – určite chcem, aby moja budúca kuchyňa odrážala aj môj vlastný životný štýl!

Zanechať odpoveď