Kúzelníci – Najlepšie triky

Kúzelníci majú zvláštnu schopnosť stále priťahovať pozornosť publika novými a čoraz viac neuveriteľnejšími trikmi. V minulosti však kúzelník vedel divákov ohromiť takou ilúziou, ktorá by dnes už ostala nepovšimnutá. Tu je zoznam piatich najväčších a najúspešnejších trikov minulosti.

  1. Chriss Angel – Trik na vode

Popularita Crissa Angela a jeho show Mindfreak si zachovávala vysokú popularitu počas celej doby vysielania. Najväčší rozruch však spôsobil trik kedy kúzelník predviedol chôdzu po vode. V bazéne sa v tom čase nachádzali ľudia a voľným okom neboli viditeľné žiadne podporné mechanizmy.

kúzelníci

Kúzelník – „iluzionista“ Chriss Angel

  1. David Copperfield – Smrť reťazovou pílou

Mnohí kúzelníci sa snažia nasledovať kroky Copperfielda a tento úspešný trik opakujú znova a znova na kúzelníckych show v Las Vegas. Kúzelník v tomto triku presvedčil publikum že ho veľký kotúč reťazovej píly prepílil na polovicu. Až do dnešného dňa tento trik nebol prekonaný vo veľkosti ohromenia publika.

  1. Paul Daniels – triky s pohárom

Publikum milovalo výkony Paula Danielsa, pretože jeho ruky boli veľmi rýchle a jeho triky veľmi zábavné. Trik s pohárom a vajcom je základným trikom, ktorý sa snažia napodobňovať všetci kúzelníci. Daniels získal ocenenie Kúzelník roku 1983 od akadémie Magických umení v Hollywoode.

  1. David Copperfield – Trinásť

David Copperfield je známy pre jeho teatrálnosti, zmysel pre humor ale aj pre jeho jednoduchú a milú komunikáciu s publikom. Trik Trinásť spočíva v tom, že kúzelník nechá trinásť ľudí z publika zmiznúť. Táto ilúzia je považovaná za najlepší ilúziu na svete vďaka svojej komplexnosti.

  1. David Copperfield – Portál

David Copperfield si zaslúži aj prvé miesto v rebríčku najohromujúcejších trikov minulosti a mnohí o ňom tvrdia že je to najlepší kúzelník všetkých čias. Trikom portál dokázal seba a aj dobrovoľníkov z publika teleportovať na Havaj. To všetko sa udialo priamo pred zrakmi divákov v priamom televíznom prenose. Táto ilúzia je stále záhadou pre mnoho ľudí a jej veľkosť doposiaľ nebola prekonaná.

kúzelníci

Svetovo najznámejší iluzionista David Copperfield

Zanechať odpoveď