Tvorba web stránok si vyžaduje kvalitné „call-to-action“ tlačidlá

Tvorba web stránok sa skladá z nekonečného množstva malých drobností a ak chceme, aby bola celá stránka skutočne kvalitná, každej z tejto drobností musíme venovať dostatok pozornosti. Medzi tieto drobnosti patria napr. aj „call to action“ (v preklade „výzva k akcii“) tlačidlá. Hoci nie vždy si to uvedomujeme, práve tie sú pre tvorbu web stránok mimoriadne dôležité, pretože smerujú návštevníkov vašej stránky priamo k akcii, ktorá je pre vás podstatná (online nákup, vyplnenie kontaktného formulára či registrácia na stránke). Ako teda vytvoriť také call to action tlačidlá, ktoré upútajú pozornosť a zároveň budú viesť k želanej akcii? Tu je zopár tipov:

Umiestnenie call to action tlačidla

Tak ako aj pre všetky iné zložky tvorby web stránok, tak aj pre call to action tlačidlá je veľmi dôležité to, kam ich na stránke umiestnite. Hoci neexistuje presné pravidlo, kam ich umiestniť tak, aby si ich vaši návštevníci ihneď všimli, je tu jeden malý osvedčený trik, ktorý funguje: Nasmerujte pohľad vašich návštevníkov na dané miesto.

Jednou možnosťou je, že to urobíte prostredníctvom šípok alebo iných ikon, ktoré budú smerovať práve ku call to action tlačidlu. Je tu však aj šikovnejšie a menej nápadné riešenie – aj v bežnom živote totižto funguje psychologický jav, že náš zrak automaticky smeruje tam, kam sa pozerá niekto iný. Prečo to teda nevyužiť aj pri tvorbe web stránok, tak ako to využila napr. táto webstránka?

tvorba web stránok

Tvorba web stránok a „call to action“ tlačidlá môžete vytvoriť aj veľmi rafinovane – stačí trocha nápadu!

Jednoduchá tvorba web stránok, jednoduché call to action tlačidlá

Či už ide o tvorbu web stránok alebo o iné „odvetvia“ (napr. interiérový design alebo móda), momentálne stojí v popredí jednoznačne jednoduchosť. Práve preto by mala byť celá webstránka, vrátane call to action tlačidiel, jednoduchá. V prvom rade vyberte iba dve farby, ktoré zapadnú do celkového konceptu vašej stránky a ktoré budete pri vytváraní call to action tlačidiel používať. Ideálne tiež je, ak majú tlačidlá jemne zaoblený tvar, takže návštevník už na prvý pohľad vidí, že práve to je to miesto, kam má kliknúť.

tvorba web stránok

Ideálne call to action tlačidlo

Zanechať odpoveď