Last minute alebo dovolenka na poslednú chvíľu

Dnes už vôbec nezáleží na tom, či sa blíži leto alebo prázdniny našich detí. Cestujeme na dovolenky počas celého kalendárneho roku a doslova po celom svete. A to je dobre. Slobodne sa rozhodujeme kedy, na ako dlho, kam a s kým pôjdeme na dovolenku. Dokonca je tu možnosť rozhodnúť sa kúpiť si tzv. last minute dovolenku. Rozhodnúť sa na poslednú chvíľu, zbaliť sa a vyraziť do sveta. Dovolenka tohto druhu má svoje výhody aj nevýhody.

last minute

Last minute dovolenky sú dovolenky na poslednú chvílu.

Last minute zvyčajne neponúka garancie

Pre tieto dovolenky neexistujú v porovnaní s dovolenkami first moment žiadne mimoriadne garancie, medzi ktoré patrí napr. prednostné výber hotela, apartmánu, termínu alebo počtu ubytovaných osôb. Tento typ dovolenky je vhodný pre tých, ktorí si dokážu zladiť svoje pracovné povinnosti s organizovaním dovolenky na poslednú chvíľu. V mimosezónnom období hneď na začiatku alebo konci dovolenkovej sezóny. Rozhodnú sa ísť na dovolenku okamžite,  teda bez stanovenia si konkrétneho termínu vopred.

Výhodou môžu byť zľavy

Výhodou nákupu na poslednú chvíľu sú zľavy na pobyty presahujúce úroveň bežných dovolenkových zliav, ba v niektorých prípadoch ešte vyššie. Cestovné agentúry v snahe vypredať posledné voľné miesta ponúkajú aj vo vrcholovej sezóne v niektorých atraktívnych destináciách, o ktoré je počas turistickej sezóny mimoriadny záujem, posledné voľné miesta len niekoľko hodín pred odchodom so zaujímavými zľavami.

last minute

Last minute dovolenka vás o nič neukráti.

Ako vznikne last minute

Pri štandardnej situácii vzniká last minute ponuka v prípade zlého plnenia zakúpených kapacít cestovnou kanceláriou, či už leteniek, cestovných lístkov alebo izieb v konkrétnych hoteloch. Cestovné kancelárie sa znížením ceny snažia minimalizovať prípadné finančné straty. Zľava u týchto dovoleniek často dosahuje až desiatky percent pôvodnej ceny. Kedy sa vyhlasuje last minute? K vyhlasovaniu zliav spravidla dochádza cca 14 dní pred odletom. Žiadne pravidlá pre označenie zájazdu last minute však nie sú stanovené, a preto sa stretávame s vyhlasovaním zliav tohto typu v rôznom časovom rozmedzí pred samotným odletom.

Zanechať odpoveď