Legendárna vzduchovka Slavia – výborná voľba aj dnes

Poznáme legendy filmového plátna, legendy spomedzi hudobných skupín, spevákov, ale tiež legendy vo svete módy, oblečenia či dokonca značky, ktoré sú legendou medzi športovou obuvou… Tušili ste však, že svoje slávne legendárne kúsky majú taktiež strelné zbrane, napr. vzduchovky? Skutočne legendárnou sa totiž v 50. rokoch minulého storočia stala najmä vzduchovka Slavia, ktorá sa začala vyrábať už od roku 1947 a za niekoľko ďalších rokov bolo vyrobené naozaj veľké množstvo kusov tohto fenoménu v rozličných modeloch a prevedeniach, napr. Slavia 603, 612, 618, 620… A meno Slavia sa ukázalo byť naozaj dobrou voľbou výrobcu, pretože sa do budúcnosti stalo synonymom veľmi dobrej kvality a zároveň cenovo dostupných vzduchoviek, ktoré nezruinujú žiadnu peňaženku.

Ideálna voľba ako sa zoznámiť s rekreačnou streľbou

Každý z nás hľadá istú formu relaxu… Pre niekoho to môže byť záhradka či rôzne športové aktivity, ale veľmi dobrým spôsobom, ako sa odreagovať, je aj paintball či airsoft a tiež rekreačná streľba. Ak teda plánujete začať s rekreačným strieľaním na terč, zaobstarajte si čo najskôr kvalitnú vzduchovku, pretože práve vzduchovky sú na zoznámenie sa s rekreačnou streľbou tou najlepšou voľbou. Ak navyše siahnete po kvalitnej vzduchovke menom Slavia od spoľahlivého českého výrobcu, potom pôjdete vyslovene na istotu, pretože vzduchovky Slavia určite nesklamú žiadneho nadšenca pre rekreačnú či športovú streľbu.

Slavia

Vzduchovka Slavia 634

Ako postupovať pri kúpe vzduchovky Slavia?

Pri kúpe každej vzduchovky je dôležitý účel jej použitia a tiež vzdialenosť, na ktorú plánujete strieľať. Na základe týchto kritérií si potom viete zvoliť vhodnú silu a kaliber zbrane a tým aj schopnosť dostrelu. Vzduchovky Slavia sú najžiadanejšie v prevedení kalibru 4,5 a 5,5 mm, na ktorý zo zákona nie je potrebné ani vlastnenie zbrojného preukazu, pretože nepresahujú zákonom stanovenú hranicu maximálnej energie strely. Jedinou dôležitou podmienkou pre obstaranie si kvalitnej vzduchovky Slavia je dosiahnutie plnoletosti, teda vek 18 a viac rokov, ktorý musíte preukázať predložením dokladu totožnosti.

Zanechať odpoveď