Niekoľko motivácií pre letnú dovolenku v horách

Je asi dosť pochopiteľné, že väčšina z nás trávi svoju letnú dovolenku niekde v teple a na pláži niektorého z prímorských stredísk. Ale sú aj takí, ktorí sa radšej vyberú do hôr alebo si to organizujú na „striedačku“. Rodinná letná dovolenka v horách, dobre pripravená a v priaznivom počasí, môže priniesť a vytvoriť spomienky na celý život aj pre našich potomkov. Ráno sa prebudiť niekde na vysokohorskej chate, s výhľadom na okolité kopce, nadýchať sa čerstvého vzduchu. Niektoré horské oblasti sú pomerne turisticky rozvinuté, ponúkajú návštevníkom udržiavané chodníky, ubytovanie v chatách aj súkromí, zaujímavé historické aj prírodné lokality. Zatiaľ čo iné horské oblasti sú pôvodné a málo navštevované turistami. Aj takýto prírodný terén láka mnohých. Stále populárnejšia sa stáva doslova „divoká“ letná dovolenka s príležitostným prespávaním pod „holým“ nebom. Alebo v opustenom senníku.

letná dovolenka

Letná dovolenka na horách? Skvelý nápad.

Letná dovolenka aj v spacom vaku

Môžete si vybrať na letný pobyt v horách kdekoľvek a čokoľvek. Dovolenku môžete tráviť aj v niektorom známom a špičkovom vysokohorskom stredisku. Plnom služieb a komfortu, vrátane relaxačných kúpeľov, thajských masáží, dobrého jedla, golfu či tenisu. Alebo sa rozhodnete skôr pre samostatné túry po turistických trasách s plecniakom na chrbte, návštevu miestneho národného parku alebo pamiatkového fondu. Uprednostníte radšej náhodné pozorovanie voľne žijúcich živočíchov, prespanie v táboroch alebo ubytovniach, pozorovanie nočnej oblohy, vychutnávanie si  prírodných prvkov a miestnych pamiatok.

letná dovolenka

Letná dovolenka nemusí byť len pri mori.

Hory môžu byť aj nebezpečné

Na dovolenkový pobyt v horskom prostredí je nutné dobre sa pripraviť a nepodceniť to. Mnohí si nesú na chrbte zabalené všetko najpotrebnejšie, čo budú potrebovať počas svojej letnej dovolenky. Kvalitné oblečenie, obuv a doplnky sú samozrejmosťou. Treba mať na pamäti, že aj keď je leto, horské počasie sa môže zmeniť bez varovania a môže sa veľmi rýchlo ochladiť. To znamená, že vždy by sme mali byť pripravení na chladné počasie, aj keď ideme na „krátku“ letnú relaxačnú prechádzku.

Zanechať odpoveď