Lustre aj do moderných bytov

lustre

Moderné lustre v žiarivých farbách a zaujímavých vzoroch sú skvelým doplnkom interiéru

Pri zariaďovaní nového bytu už akosi automaticky potlačíme myšlienku toho, že by sme v ňom mohli mať lustre. Malé miestnosti, nedostatok priestoru a nie príliš vysoké stropy – to všetko sú dôvody, ktoré nám naoko bránia, aby sa lustre stali súčasťou našej domácnosti. Avšak, na trhu sa už objavujú rôzne varianty lustrov, ktoré sú dôkazom toho, že tieto svietidlá už dávno nie sú iba výsadou prepychových domov zariadených v rustikálnom štýle. Aké lustre sú teda vhodné do úplne bežných bytov?

Aké lustre áno a aké nie?

Moderné lustre s originálnym dizajnom sú akýmsi posledným výkrikom v oblasti trendov pre interiérový dizajn. Pompézne krištáľové lustre sú dávno tabu, resp. sú vhodné skôr do priestranných miestností v domoch, ktoré sú zariadené v podobnom štýle. Ak však hľadáte lustre do svojho moderného bytu, siahnite radšej po tých „minimalistickejších“, ktoré vynikajú svojim jedinečným dizajnom.

Čo ponúkajú obchody…

Nájdete ich v jemných pastelových farbách a okrúhlych tvaroch, v sýtych odtieňoch červenej alebo žltej, ale aj v tmavých farbách, ktoré sú zasa spojené s ostrými líniami. To, pre aké lustre sa rozhodnete vy, záleží predovšetkým od vášho vkusu, od toho, do akého štýlu máte ladený svoj interiér, aj od toho, do ktorej miestnosti plánujete tieto svietidlá umiestniť a aký účel tu majú spĺňať.

Ktorý luster patrí kam?

Romantické lustre v jemných farbách sú vhodné najmä do spální, ktorých dizajn sa nesie v podobnom duchu. Svoje miesto však môžu nájsť napr. aj v kuchyni či detskej izbe. Krikľavé farby a extravagantnejšie farby sú vhodné ako dizajnový doplnok do obývačky či do jedálne alebo jednoducho tam, kde chcete upútať pozornosť hostí, ktorí k vám zavítajú. Ak siahnete po niečom naozaj nezvyčajnom – ostrých líniách a tmavých farbách, treba rátať s tým, že lustre vám budú slúžiť iba ako dizajnový doplnok, nie ako plnohodnotný zdroj svetla pre vašu miestnosť a tak budete potrebovať aj iné funkčné svietidlá.

lustre

Aj klasické lustre však stále majú svoje miesto v domácnostiach

Ani klasickým lustrom ešte neodzvonilo…

Nemôžeme však povedať, že rustikálne lustre s historickým nádychom a puncom prepychu v interiéroch už vôbec nenájdete. Samozrejme, svoje miesto stále môžu nájsť (ako som už spomínala) v priestranných rodinných domoch, v ich hlavných miestnostiach, kde sú aj nábytok a ostatné doplnky ladené do „starobylého“ štýlu.

Zanechať odpoveď