Maľovanie interiéru aj bez maliara

Hoci si to málokto uvedomuje, farba stien dokáže s celkovým vzhľadom miestnosti robiť hotové divy. Častokrát väčšie než samotný nábytok či bytové dekorácie. Nech by ste už svoje bývanie mali zariadené akokoľvek vkusne, nevhodným odtieňom stien či nevkusnou tapetou by ste celkový dojem úplne pokazili. Skôr ako sa teda dáte do maľovania bytu, dobre si premyslite, akú farbu na steny použijete. Taktiež či bude ladiť s podlahou, nábytkom a ostatným zariadením. Maľovanie interiéru nie je činnosť, ktorú by ste chceli vykonávať každý rok – tak nech to stojí za to! Maľovanie interiéru navyše hravo zvládnete aj bez profesionálnej pomoci maliara, tak hor sa do práce!

maľovanie interiéru

Na maľovanie interiéru sa používajú už aj rôzne odtiene bielej.

Maľovanie interiéru – klaďte dôraz na farby!

Pokiaľ ide o maľovanie interiéru, asi najdôležitejšou úlohou je výber vhodnej farby a tým nemyslíme len výber značky, ale aj vhodného odtieňa. V časopisoch o bývaní môžete vidieť miestnosti v tisícoch farbách a to od tých najnenápadnejších až po tie extravagantné. No nie všetko čo vidíte na obrázku bude dobre vyzerať aj u vás doma. Ak si na výrazné farby netrúfate, vsaďte radšej na istotu. Všetky odtiene hnedej, sivej či zelenej sú nesmrteľnou klasikou, ktorá asi nikdy neumrie. Rovnako dobre vám poslúži aj nadčasová biela, a to v akomkoľvek odtieni. Počujete dobre, aj biela farba má svoje odtiene a že ich teda nie je málo! Vyberať si môžete z teplejších aj chladnejších odtieňov, tak sa nechajte inšpirovať a premeňte vaše bývanie na niečo originálne a jedinečné.

maľovanie interiéru

Maľovanie interiéru so sebou prináša aj takéto nádherné výsledky.

Príprava na maľovanie interiéru

Ak nechcete po skončení maľovania stráviť dlhé hodiny upratovaním a čistením podlahy či nábytku, potom by ste rozhodne nemali zanedbať prípravu. Nech sa už na maľovanie bytu akokoľvek tešíte, netreba sa nikam ponáhľať. Najskôr totiž musíte vyprázdniť danú miestnosť, dôkladne pozakrývať a páskou prelepiť podlahu. Nezabudnite taktiež prelepiť okná, zárubne, dvere, vypínače a všetko potrebné, aby ste pri maľovaní nič nezašpinili. Ak túto prípravu nezanedbáte, po skončení maľovania vám upratovanie zaberie len pár minút. Tak hurá do zakrývania!

Zanechať odpoveď