Modelovanie nechtov – krásne, dlhé a pevné nechty pre každú ženu

modelovanie nechtov

Modelovanie nechtov je spôsob, ako váš vzhľad dohnať do dokonalosti

Súčasťou imidžu a vizáže každej dámy je aj kvalitná manikúra a upravené nechty. Ak nepatríte k tým šťastnejším dámam, ktoré majú pevné, krásne a dokonalé nechty od prírody, určite ste už zvažovali možnosť vyskúšať modelovanie nechtov. Modelovanie nechtov je proces umelého predĺženia nechtov s cieľom odstrániť nedostatky prírodných nechtov, ako je napr. lámavosť či štiepenie.

Akrylové alebo gélové nechty?

Ak sa rozhodnete pre modelovanie nechtov, na výber máte dve možnosti a to buď gélové nechty alebo akrylové.

Akrylové nechty sú pevnejšie a zvyčajne dlhšie vydržia, ale nevýhodou je, že môžu poškodiť nechtové lôžko a taktiež počas ich aplikácie vznikajú silné výpary.

Gélové nechty vyzerajú prirodzenejšie a lesklejšie, pri aplikácii nie sú prítomné výpary a doba vytvrdzovania je kratšia, ako pri akrylových nechtoch, no zároveň sú drahšie, menej odolné a nevydržia tak dlho ako akrylové.

Aj keď obe možnosti modelovania nechtov môžu byť aplikované doma, vždy je lepšie ponechať to na profesionálov v nechtovom štúdiu.

Modelovanie nechtov – aké sú postupy?

modelovanie nechtov

Modelovanie nechtov pre krásne ruky a nechty….

Samotné modelovanie nechtov môže prebiehať viacerými spôsobmi. Modelovanie nechtov sa môže vykonávať napr. za pomoci tipov, čo sú tzv. plastové nástavce, ktoré sa lepia špeciálnym lepidlom na prirodzený necht.

Modernejšie metódy, ako napr. modelovanie na Liquid Tips, spočíva v tom, že obvyklé plastové tipy a šablónky sa nahrádzajú tipmi z rovnakého materiálu, akým sa bude vykonávať modelovanie (gél, akryl) a na prirodzený necht sa upevňujú bez použitia lepidla. Táto technológia bez použitia lepidla výrazne znižuje riziko poškodenia nechtovej platničky a zároveň tým, že sa pri aplikácii nepoužíva tip z plastu, dáva nechtu prirodzenejší vzhľad. Práve preto tento spôsob modelovania nechtov patrí k najmodernejším a veľmi obľúbeným.

Modelovanie nechtov vám umožní mať pevné nechty ľubovoľnej dĺžky či tvaru a v rôznych farebných prevedeniach. Či už si zvolíte klasickú francúzsku manikúru, ktorou sa nedá naozaj nič pokaziť, alebo niečo farebnejšie či dokonca extravagantnejšie (napr. rôzne ornamenty, kresby, kamienky), je už na každej z vás.

Zanechať odpoveď