Moderná obývačka v súlade s prírodou

moderná obývačka

Aj takto môže vyzerať vaša moderná obývačka

Obývačka je akýmsi centrom celého diania v domácnosti i v rodine. Spoločné rodinné večery pri televízii či pri hrách, pokojné chvíle strávené pri čítaní kníh, miesto pre vítanie návštev – to všetko je pre obývacie izby charakteristické. A tak niet divu, že jednou zo základných požiadaviek všetkých, ktorí práve zariaďujú svoj nový domov, je práve moderná obývačka. Tentokrát sme zamerali svoju pozornosť na obývačku, ktorá má slúžiť mladej štvorčlennej rodine s dvoma malými deťmi a ktorej zariadenie je zároveň v dokonalom súlade s prírodou.

Základné prvky pre naturalistický vzhľad

Začnime od základných prvkov, ktoré boli použité pre to, aby moderná obývačka nadobudla aj naturalistické prvky. Základom sa stali dva materiály charakteristické pre prírodu – drevo (drevená rímska nad krbom aj drevené polienka umiestnené pod ním) a kameň (jedna celá stena obložená kameňom) v kombinácii s neutrálnymi zemitými farbami. Dominantnou celej miestnosti sa zároveň stal krb – symbol ďalšieho z dôležitých živlov Zeme, ohňa. Útulnosť obývačky zasa podporuje dostatok prirodzeného svetla, prenikajúceho cez okná, ktorého silu ešte znásobuje drevený strop natretý bielou farbou.

Detaily, ktoré tvoria celok

Pohodlné sedačky v príjemnej zelenej farbe sú istým oživením pre celú túto miestnosť a celosklenený konferenčný stolík má tiež svoj význam – v žiadnom prípade nebráni výhľadu na už spomínanú dominantu miestnosti, na krb. Dva vaky umiestnené pod ním sú skvelým riešením pre odkladanie časopisov a všetkého, čo nechcete, aby kazilo celkový dojem z vašej obývacej izby.

Moderná obývačka

Drobný detail má v modernom dizajne svoje miesto – CU-Interiors

Moderná obývačka musí mať aj moderné prvky

Nuž a hoci mala byť obývacia izba v prvom rade v súlade s prírodou, moderná obývačka sa dnes už jednoducho nemôže zaobísť ani bez moderných výdobytkov, akým je hlavne televízor. V tomto prípade bolo potrebné dôkladne zvážiť jeho veľkosť, aby nezatienil krb a nepútal zbytočne všetku pozornosť. Kamenná stena, na ktorej je umiestnený, má v tomto prípade ešte jednu funkciu – dokonale poslúžila pre skrytie všetkých káblov, ktoré sú v každej modernej obývačke mimoriadne rušivým prvkom.

Zanechať odpoveď