Moderné domy prinášajú komfortné bývanie

Moderné domy a moderné bývanie, to je jednoducho komfort, ktorý väčšina z nás od bývania očakáva. Čo presne by malo spĺňať moderné bývanie a aké výhody od neho očakávame? Moderné domy by určite mali byť ekologické, zhotovené z kvalitných stavebných materiálov, s nízkymi prevádzkovými nákladmi (nízkoenergetické a pasívne domy), s dobrými izolačnými vlastnosťami (zateplené zvonku alebo zvnútra vnútornými omietkami), primerane priestranné (ani malé, ani zbytočne veľké), s dobrým dispozičným riešením, s dostatočným množstvom úložného priestoru a maximálne nenáročné na údržbu, aby sme si mohli bývanie užívať a nie stať sa jeho otrokom.

moderné bývanie

Moderné bývanie – sny sa stávajú skutočnosťou

Moderné pasívne domy

Stavba takéhoto domu je investíciou do budúcnosti, pretože prevádzkové náklady za takéto moderné domy sú maximálne nízke. Sú to veľmi moderné domy s najnižšou možnou spotrebou energií na vykurovanie aj ohrev teplej vody. Okrem úspory financií je ďalšou veľkou výhodou aj zdravé bývanie (dostatok svetla, čistý vzduch, optimálna vlhkosť, primeraná teplota v zimnom aj letnom období). Všetky tieto výhody prináša systém riadeného vetrania, ktorý zabezpečuje (aj bez otvárania okien) nepretržitý prísun čerstvého vzduchu bez prachu a alergénov. Vetriace systémy pomáhajú aj s optimálnou vlhkosťou v dome (pri jej vysokých hodnotách intenzívnejšie vetrajú a naopak pri suchšom vzduchu dokážu do interiéru vrátiť až sedemdesiat percent vlhkosti), to znamená, už žiadne plesne ani suchý vzduch vo vašom interiéri.

Moderné domy s modernými pomocníkmi

Moderné domy a pojem moderného bývania sa spája aj s domácou automatizáciou, ktorá prináša naozajstný komfort v podobe tzv. inteligentných riadiacich systémov. Ide o riadiaci systém, pomocou ktorého je možné v dome ovládať takmer všetko napr. kúrenie, osvetlenie, žalúzie, rolety niektoré elektrické spotrebiče a dokonca aj zavlažovanie záhrady či bazén.

Ďalším prvkom moderného a zdravého bývania je napr. centrálny vysávač, ktorý je v podstate bezúdržbový, tichý a najmä zabezpečuje zdravšie bývanie bez alergénov, pretože zostávajúci vzduch (prach, roztoče aj baktérie) je vyvedený mimo domu do vonkajšieho prostredia, čím zabraňuje spätnému usádzaniu prachu a nečistôt v interiéri.

moderné bývanie

Vyčarujte si moderné bývanie na mieru

Zanechať odpoveď