Moto bundy

moto bundy

Podľa čoho si vybrať vhodný typ moto bundy?

Výber správnej moto bundy je veľmi dôležitý. Správny výber vám zaručí najmä bezpečnosť, no takisto vám dobrá bunda poskytne dostatočné pohodlie. Najdôležitejším faktorom pri výbere moto bundy je materiál, z ktorého je bunda vyrobená.  Môžeme povedať, že na každý druh motocykla je vhodný iný druh materiálov. Poznáme bundy z kože aj z rôznych textilných materiálov.

Moto bundy: Koža alebo textil?

Pravdou je, že z pohľadu bezpečnosti a ochrany pri páde, je ideálnym výberom kožená kombinéza s integrovanými chráničmi. Pomôže vám znížiť následky pri dlhom šmyku po asfalte a pri nekontrolovanej rotácii tela. Výhodou je i to, že chrániče obvykle dobre sedia na tých najdôležitejších alebo najháklivejších miestach. Na druhú stranu je tu ale to povestné „ale“ – a to v tomto prípade znamená isté nepohodlie a tiež to, že ak v nej zmoknete alebo viac cestujete, je kožená kombinéza, ale i set- kožená bunda a nohavice, pomerne nepohodlná a nekomfortná.

Takže druhou možnosťou je textilná moto bunda, ktorá sa dnes vyrába z veľmi sofistikovaných materiálov, ktoré udržujú vaše telo v príjemnej kondícii, vďaka vonkajšej vodeodolnosti a súčasnom zachovaní vnútorného odvetrávania vášho potu a telesných výparov. Textilné odevy na motorky sú obvykle dobre vybavené nielen oddeliteľnou teplou podšívkou, ale hlavne chráničmi ramien, lakťov, miechy a v prípade nohavíc tiež kolien a občas i holenných kostí. Chrániče by určite mali byť homologované (CE) a pri používaní by ste ich mali mať čo možno najlepšie usadené na vašom tele. Tu myslite na to, že voľnejší strih, tzv. pohodlný, má za následok posun a tým zníženie funkčnosti chráničov pri pádu z motorky.

moto bundy

Moto bundy z kože alebo textilu?

Vyberte si tú správnu

Na základe mnohých skúseností je dobre vyberať moto bundy podľa toho, aký typ motocykla vlastníme. Na športové a závodne motocykle je jednoznačne vhodnejšia koža a na cestovné endura, skútre a športové endure by som odporučil textilné oblečenie. A čo sa týka cien platí známe pravidlo – za viac peňazí, dostanete lepšiu kvalitu.

Zanechať odpoveď