Moto oblečenie vhodné pre jazdu na skútri v zime

moto oblečenie

Pripravte svoj skúter na zimu!

Skúter je dopravným prostriedkom, ktorý na cestách vidíme hlavne počas tých teplejších mesiacov v roku. V zime ich väčšina z nás zaparkuje do garáže a presunie sa radšej do pohodlného a vyhriateho interiéru auta. Avšak tí, ktorí jazdu na skútri milujú a nechcú sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov,  nemusia vešať hlavu. Stačí skúter dostatočne pripraviť a vybrať si tiež vhodné moto oblečenie – nuž a s tým vám môže pomôcť aj tento článok.

Výmena pneumatík za zimné

Čo sa týka prípravy skútra na zimné jazdy, najdôležitejšia je výmena pneumatík, tak ako aj pri cestných motorkách či autách. Takúto výmenu môžete absolvovať hneď, ako teploty vonku klesnú pod 6°C (nie skôr, aby sa pneumatiky neopotrebovali príliš rýchlo). Letné pneumatiky vymeňte v servise za zimné – s hrubým vzorom a iným typom zmesi. Ak si nie ste istí, s ich výberom a kúpou si nechajte radšej poradiť v špecializovanom obchode. Predsa len, ide hlavne o vašu bezpečnosť.

Moto oblečenie, ktoré vás ochráni pred zimou

Termoprádlo

Vhodné moto oblečenie je pri jazde na skútri v zime nevyhnutnosťou. Základom celého moto oblečenia je kvalitné termoprádlo, pričom pod pojmom „kvalitné“ sa myslí termoprádlo, ktoré dostatočne zabráni prefúknutiu. Na trhu vo väčšej miere totižto nájdete funkčné spodné prádlo, ktoré je schopné iba odvádzať pot z vášho tela a to na jazdu v zime rozhodne nepostačí.

moto oblečenie

Kvalitné moto oblečenie ako bunda a nohavice sú základom pre jazdu na skútri v zime

Bunda, nohavice a termodeka

Moto oblečenie ako bundy a nohavice by určite mali byť vybavené tzv. termovložkou, ktorá spoľahlivo nahradí aj tri vrstvy oblečenia. Vhodnou alternatívou môže byť aj na trhu trošku menej známa termodeka. Tí, ktorí ju vyskúšali tvrdia, že pod ňou pokojne môžete sedieť aj v obyčajných rifliach a zima vám určite nebude. Nuž, vyskúšajte sami…

 

Rukavice alebo návleky?

Rukavice bezpochyby tiež patria medzi zimné moto oblečenie na skúter. Pri ich výbere by ste mali dbať na to, aby boli dostatočne teplé a nepremokavé, avšak s ich nosením by sa nemal znížiť ani váš cit v rukách, ktorý počas šoférovania potrebujete. Preto sú možno lepšou alternatívou než rukavice návleky na riadidlá, ktoré vaše ruky udržia v teple a nebudú vám pri jazde nijak prekážať.

Zanechať odpoveď