Nábytok do kúpeľne je často doslova na mieru

Pri plánovaní si svojej vlastnej novej kúpeľne ako aj pri výbere samotných kúpeľňových skriniek, jednotlivých doplnkov a svietidiel, je podstatné vopred si všetko poriadne a presne odmerať. Nestačí len zmerať príslušný voľný priestor v kúpeľni, počítajte s tým, že rôzni výrobcovia uvádzajú rozmery nábytku rôznym spôsobom. Niektorí uvádzajú rozmery samotného korpusu skrinky, teda bez umývadla, ktorého pôdorysné rozmery bývajú spravidla o niekoľko centimetrov väčšie ako rozmery skrinky. Inokedy ide o rozmery vrátane umývadla. Z webových stránok výrobcu je tiež rozumné stiahnuť si montážny návod a pripraviť si vopred body na pripojenie vody a odpadu podľa inštrukcií. Dno zásuviek umývadlových skriniek je práve kvôli pripojeniu vody a odpadu vykrojené. Presným zameraním sa dá predísť aj chybám ako nesprávne otváranie dvierok na skrinke a pod. Nábytok do kúpeľne by mal tak spĺňať niekoľko kritérií, ktoré zohľadníte ešte pred kúpou.

nabytok do kupelne

Takýto nábytok do kúpeľne v bielej farbe presvetlí kúpeľnu a dodá jej svieži nádych.

Aká bude frekvencia používania kúpeľne?

Veľmi zjednodušene asi platí, že čím väčší je každodenný ruch a pohyb v kúpeľni, tým kvalitnejší nábytok do kúpeľne by sme si mali zvoliť a kvalitne nainštalovať. Myslite aj na to, koľko je členov domácnosti a ako často budú kúpeľňu používať. Čím častejšie sa vlhko alebo dokonca striekajúca teplá voda dostane do kontaktu s kúpeľňovým nábytkom, tým viac sa skracuje jeho životnosť. Priestorová dispozícia bežnej neveľkej kúpeľne  pravdepodobne nedáva príliš priestoru na umiestnenie nábytku niekoľkými rôznymi spôsobmi.

haciky do kupelne

Drevené háčiky do kúpeľne dodajú starobylosť. K nábytku do kúpeľne sa skvelo hodia aj biele či kovové prevedenia.

Vlhkosť je hrozbou nielen pre nábytok do kúpeľne

Ak budete nútení umiestniť nábytok do miest, kde hrozí nebezpečenstvo občasného zatečenia alebo postriekania vodou, napríklad v blízkosti vane alebo otvoreného sprchovacieho kútu, potom sa musí vybrať veľmi kvalitný nábytok, ktorého hrany sú oblepené ochrannou páskou  alebo sú opatrené kvalitným niekoľkovrstvovým lakom. V takom prípade ani opakované postriekanie vodou zo sprchy nerozloží kúpeľňovú skrinku tak, že by sa začali objavovať rozlepujúce sa a bobtnajúce hrany, ako sa tomu obyčajne stáva pri prvom kontakte s vodou pri lacnejších druhoch nábytku do kúpeľne. V neposlednom rade nezabúdajte ani na kvalitné podlahy či kachličky, ktoré chcete mať v kúpeľni. Aj tie by mali byť odolné voči vode, pádom rôznych predmetov či ťažšiemu nábytku. Nezabudnite na dekoráciu, ktorú doplníte k nábytku do kúpeľne. Rôzne rohože, podnožky, koberce, vešiaky na uteráky a pod., sa budú vo vašej kúpeľni vynímať.

Zanechať odpoveď