Najlepšie moderátorky súčasnosti

Dobrá moderátorka sa musí skvele vyznať v politike, zábave, umení ale aj mať porozumenie pre ženské témy, ak sa chce vyrovnať svojím mužským proťajškom. Dnešné moderátorky preukazujú svoj dôvtip, inteligenciu, promptné reakcie a všestrannosť na mnohých verejných podujatiach, v televízii alebo v rádiu. V minulosti však bola pozícia moderátora vyhradená skôr mužom, ktorý pripadali verejnosti dôveryhodnejší. Moderátorky si museli svoje stále miesto pred kamerami vydobyť.

Fenomén Oprah

moderátorky

Moderátorka Oprah Winfrey

Medzi najznámejšie moderátorky sveta patrí rozhodne Američanka Oprah Winfrey a v modernej kultúre má jej show nenahraditeľné miesto. Oprah začínala pred kamerami ako osemnásť ročná, kedy po výhre v Miss dostala miesto v rádiu a krátko na to v televízii ako moderátorka talkshow. Tu si za osem rokov vybudovala svoje postavenie a dôveryhodnosť natoľko, že jej ponúkli moderovať vlastnú Oprah Winfrey Show. Odborníci sa zhodujú v tom, že jej najväčší talent je prejaviť porozumenie strednej americkej triede. Ako moderátorka sa vo svojich show púšťala do závažných tém, s ktorými sa stotožňovali mnohé ženy z jej publika, a tak si získala svoju popularitu a vplyv. Oprah niekoľko krát vyhrala ceny Emmy, bola nominovaná na Oskara a pravidelne sa objavuje na top priečkach najvplyvnejších ľudí sveta.

Priekopníčka Ellen

moderátorky

Moderátorka Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres začínala ako komička a priazeň divákovi si získala natoľko, že jej ponúkli účinkovať a vytvoriť vlastný sitkom. Ellen mala našliapnuté na skvelú kariéru, keď však stratila veľkú časť fanúšikov po epizóde seriálu, kedy priznala homosexuálnu orientáciu. Ako moderátorka bola však stále veľmi obľúbená a uznávaná. Uvádzanie odovzdávaní Emmy ju vynieslo znovu do žiary reflektorov a ako moderátorka získala zmluvu na vlastnú Ellen DeGeneres show. Ľudia si cenia Ellen pre jej osobitý humor, bezprostrednosť, úprimnosť a schopnosť privítať hostí v priateľskom prostredí. Jej prínosom pre spoločnosť je jej schopnosť meniť postoje ľudí, kedže ako prvá verejná osoba pôsobiaca v televízií priznala svoju homosexuálnu orientáciu a bojovala za svoje práva aj napriek kolísajúcej kariére.

Zanechať odpoveď