Najlepšie parkovacie senzory pre vaše auto

Koľko a akých prekážok nás na našich cestách ešte zastihne? Keby sme na to poznali odpoveď, buď vôbec, alebo až uprene by sme sa zaujímali o parkovacie senzory. Veľkou výhodou je, že toto doplnkové príslušenstvo možno (do)montovať na všetky vozidlá. Má ho mať každý bez ohľadu na čas strávený za volantom a úseky, ktorými bežne prechádza.  

parkovacie senzory
Parkovacie senzory Vertex XD 354 Basic 14/18

Čo ale robí parkovacie senzory efektívnym doplnkovým príslušenstvom?  

Stačí chvíľka nepozornosti a aj na tom tisíckrát prejdenom úseku vás môže kde-čo zastaviť. Ak sa vám na to podarí reagovať v bezpečnostnej vzdialenosti, ste vo výhode. Ale čo ak práve máte jeden z tých nešťastnejších dní? Tipovať za volantom sa neoplatí a už vôbec nie, ak máte zhoršený výhľad dozadu a po stranách vozidla. Intuitívnejšie a správnejšie sú parkovacie senzory so signalizáciou cúvania, poprípade aj s parkovacou kamerou.  

Jednou z hlavných funkcií parkovacích senzorov je akustické varovanie v bezpečnostnej vzdialenosti od prekážky. Samozrejme, možno regulovať ich úroveň hlasitosti, ale na intenzívnejšie skôr a obozretnejšie zareagujete. Ich základné umiestnenie je pri 4-senzorových do zadného nárazníka, pri 8-senzorových aj do predného a pri modeloch s kamerou máte okrem akustických aj vizuálne info o vzdialenosti od prekážky.  

parkovacie senzory
Parkovacie senzory Vertex XD 368 LED GRAF 14/18

Parkovacie senzory pomôžu a ani vzhľadu neuškodia  

Spôsob ich montáže a umiestnenia vytvára azda najviac pochybností o zaobstaraní si tohto príslušenstva. Niekoho odradí už len pohľad na frézovací vrták a kabeláž v balení parkovacích senzorov. Ide ale len o „malé kolieska“ s priemerom od 18 – 22 mm. Výhodou je ich dostupnosť v neutrálnych, resp. v najpoužívanejších farbách na vozidlách. Navyše, pre čo najautentickejší vzhľad je lepšie využiť prelakovateľné parkovacie senzory, a tým sa čo najviac priblížiť odtieňu vášho auta. Splynú v jedno a vám poskytnú nekonečné možnosti, ako sa úspešne dostať do cieľa!    

Zanechať odpoveď