Najstrašnejšie zbrane z fantasy sveta

Dnešný rebríček vám ukáže, že naozaj nie sú zbrane ako zbrane. Reč nebude o skutočných zbraniach, ktoré sa predávajú armyshopoch, ale o zbraniach, ktoré poznajú fanúšikovia fantasy literatúry. Uvidíte, že fantasy zbrane nie sú o nič menej nebezpečné ako skutočné zbrane, no našťastie len pre obyvateľov fantasy univerza 🙂

5. Bazový prútik

Zbrane

Bazový prútik

Bazový prútik je zbraň, ktorá má svoj pôvod v univerze Harryho Pottera. Každý fanúšik tejto ságy pozná jeho príbeh, ktorý rozpráva o tom, ako ho vyrobila samotná Smrť a darovala ho jednému z troch bratov. Prútik je jedným z troch darov, ktoré Smrť rozdala trom bratom. Podľa knihy ho Smrť vyrobila z bazového dreva, ktoré v sebe ukrývalo srsť z chvosta testrala. Ten, kto vlastnil prútik, bol podľa legendy v súboji neporaziteľný.

Bazový prútik, tak ako aj ostatné prútiky, oplýva istým stupňom cítenia, takže nikdy nezraní svojho majiteľa. Prečo sme vybrali prútik medzi najstrašnejšie zbrane? Už len kvôli svojej podstate a povesti najsilnejšieho prútika, je veľmi žiadaným artiklom. A tu vzniká problém. Nech sa ktokoľvek zmocní prútika, tak nebude fungovať. Jediným riešením je zabiť predchádzajúceho pána, takže byť vlastníkom tohto prútika je dvojsečná zbraň.

 

4. Povolávací roh

zbrane

Povolávací roh nájdete v knihe Jonathana Strouda

Mohlo by sa zdať, že pôjde o gondorský roh z trilógie Pán prsteňov, ale opak je pravdou. Mocný nástroj na povolávanie bytostí z iných svetov a sfér je zo ságy Jonathana Strouda – Amulet zo Samarkandu. Postava Simona Lovelaca používala roh na vyvolanie démona  – entitu tak silnú, že pri príchode do nášho sveta dokázala meniť zákony fyziky. Tváre ľudí sa menili, muži sa stávali ženami, ženy deťmi a nepriatelia sa zmenili na kŕdeľ malých žltých vtáčikov. Aby sa démon vrátil späť do svojej sféry, tak je potrebné aby niekto rozbil  povolávací roh. V knihe naviac vždy existovalo riziko, že démon zabije hneď prvého človeka, ktorého stretne – zvyčajne svojho vyvolávača.

 

3. Hovoriaca zbraň

Zbraň a zároveň cítiacia bytosť, ktorá nenávidí samotnú existenciu a celou svojou podstatou túži len po tom, aby ju mohla zničiť. Postupne otrávi a skazí myseľ každého, kto ju nosí a používa. Taký človek potom nadobudne rovnaké túžby, ako má zbraň. Zbraň je vyrobená z mäsa, kostí a chrupaviek, ale navonok vyzerá ako obyčajná zbraň. Oplýva vedomosťami bohov a vie všetko o všetkom, ale prehovorí o tom iba vtedy, ak je stlačená jej spúšť. V tom momente vymaže danú vec z existencie a prehovorí o nej.

zbrane

Chmur a jeho kladivo

2. Chmurove kladivo

Caladan Chmur je vyvoleným šampiónom bohyne Ohnice a patrí k rase Starších. Na chrbte nosí pripnuté obrovské kladivo. Podľa povestí pred mnohými rokmi vložila táto bohyňa všetku svoju podstatu a moc do jedného jediného kladiva, ktoré je schopné rozbiť skutočne čokoľvek.
Caladan dokáže odolať volaniu kladiva, používa ho zriedkavo…a vtedy rozbije nejakú tú horu.  Skutočne nebezpečná zbraň.

1. Dragnipur

Dragnipur – prastarý meč Anomandera Dlhovlasa, ktorý kradne duše svojich obetí jedným

zbrane

Obávaný Dragnipur

jediným švihom. Duše sú potom uväznené v magických sférach meča, ktoré ich všetky zviažu nepretrhnuteľnými putami k vozun mŕtvol. Čo je horšie než meč, ktorý nezraní, ale hneď zabije – aj jedným zásahom. Príbeh meča je dlhý, ale končí sa jeho rozbitím a čo iné ho mohlo rozbiť, než kladivo Caladana Chmura.

Dúfam, že sa Vám malý výlet do sveta sci-fi a fantasy páčil, a že som vás inšpiroval k prečítaniu niektorej, z týchto týchto kníh.

Zanechať odpoveď