Návrhy interiérov v štýle retro a čias minulých

návrhy interiérov

Jedna z farieb, ktorý dominuje je oranžová

Návrhy interiérov v retro štýle sú typické prvkami bývania z povojnového obdobia v rozmedzí 50. až 80. rokov minulého storočia. Každé z týchto desaťročí prinieslo niečo nové v oblasti módy aj bývania, vďaka čomu je retro štýl tak rozmanitý a obľúbený.

Návrhy interiérov v štýle rokov 70tych

Napríklad taký štýl bývania v období 70. rokov minulého storočia si ešte asi mnohí z vás určite pamätajú. Moderné boli svetlé aj výrazné odtiene oranžovej, žltej, zelenej, červenej či hnedej farby. Tieto farby sa vyskytovali na nábytku (skrine, kuchynské linky), ale v podobe rôznych vzorov a ornamentov výrazných farieb aj na stenách. Veľké grafické či kvetinové vzory v pestrých a odvážnych farbách nesmeli chýbať ani na textíliách či tapetách. Rovnako pestrofarebné bolo aj nezabudnuteľné linoleum, ktoré pokrývalo skoro celú podlahu v domácnosti, či koberce a behúne, ktoré mali za úlohu domácnosť zútulniť. Všetky tieto prvky teraz slúžia ako inšpirácia pre návrhy interiérov v retro štýle.

S retrom opatrne!

návrhy interiérov

Čo hovoríte vy na návrhy interiérov v retro štýle?

Retro štýl spája a kombinuje aj veci, ktoré vyzerajú na prvý pohľad úplne nekombinovateľné, stavia na kontraste, veselých tvaroch, vzoroch aj farbách. Návrhy interiérov v tomto štýle treba tvoriť s citom a veľmi opatrne. Zvoliť tie správne prvky v štýle retro môže byť náročné, nakoľko sú naozaj výrazné a netreba to s nimi preháňať. Niekedy postačí aj retro tapeta na stene a sedačka či pohovka, na ktorej sú pestrofarebné vankúše s geometrickými vzormi.

Aj kuchyňa s farebnými plastovými stoličkami na podstavci v tvare lievika, vybavená retro spotrebičmi so zaoblenými tvarmi, ktoré sú stále veľmi obľúbené a vyhľadávané (napr. chladnička, mixér) môže pôsobiť veľmi zaujímavo a jednoducho „retro“.

Rôzne inšpirácie aj konkrétne návrhy interiérov môžete nájsť na internete alebo priamo u dizajnérov v interiérových štúdiách. Takéto bývanie je vhodné pre ľudí, ktorí obľubujú pestré farby a vzory, ale aj pre tých, ktorí nevyznávajú len všetko nové a moderné ale pri gramorádiu a starých LP platniach si s trochou nostalgie radi zaspomínajú na časy minulé.

Zanechať odpoveď