Nefalšovaná exotika: Malajzia

Malajzia je krajina dvoch tvári. Jednak poskytuje kilometre opustených ale prekrásnych pláží, kde si užijete dokonalý ničím nerušený oddych. V týchto miestach budete mať pocit že ste v krajine, do ktorej sa moderná civilizácia ešte nedostala. Neporušená príroda a palmové háje, ktoré sú ako z knižky o pravej exotike, vás o tomto pocite budú stále presviedčať. Rovnako tu nájdeme pôvodné miesta s pôvodnou ničím neporušenou architektúrou v staručkých dedinkách. Opak je ale pravdou. Moderná civilizácia do Malajzie prišla v plnej paráde. A to je druhá stránka, ktorú v krajine nemôžete prehliadnuť. Moderným centrom je veľkomesto Kuala Lumpur kde stoja jedny z najmodernejších stavieb novodobého sveta. Krajina je veľmi rozmanitá a preto sa ju oplatí navštíviť.

malajzia

Malajzia je krajinou plnou krásnych pláží.

Malajzia – Kuala Lumpur

Veľkomesto ako žiadne iné. Na jeho preskúmanie budete potrebovať niekoľko dní. Nuda to ale nebude, ruch, život, farby, chute a vône, ktoré sú všadeprítomné vás pohltia. V meste žije veľa moslimov po boku s kresťanmi. Obe náboženstvá sa ale tolerujú. Mesto má super logistiku. Na dopravu je možné použiť autobus, metro či Uber. Všetky možnosti sú lacné, no najlepšie sú asi metro a uber nakoľko autobus môže stáť v zápche. Ceny sú veľmi prívetivé aj v potravinách. Sú na takej úrovni, že sa nemusíte báť nakupovať v kvalitných potravinách a nakúpiť si pohodlne všetko čo potrebujete. Ceny v hoteloch taktiež nie sú žiadnou výnimkou. Podnebie je tu teplé a vlhké, preto je hotel s bazénom veľkou výhodou. Nemusíte sa báť hľadania ani v centre mesta. Možností ako sa zabaviť je mnoho. Krásne trhy dokonca aj v noci, bary, čerstvé exotické ovocie a nakupovanie.

malajzia

Malajzia ponúka dovolenkujúcim aj adrenalínové túry.

Top turistické destinácie

Najlepších a veľmi obľúbených turistických destinácií je v oblasti hneď niekoľko. My vám ponúkame ich zjednodušený prehľad. Okrem mesta Kuala Lumpur Malajzia ponúka aj ostatné miesta. Ktoré si ale získa vašu priazeň? Napríklad ostrov Pepang. Považuje sa za najkrajšie miesto na dovolenku v juhovýchodnej Ázii. Prírodné krásy tu nepoznajú hraníc. A čo takto, tretí najväčší ostrov sveta, poznáte ho? Je to ostrov Borneo. Sú na ňom rovno dva štáty, úžasná fauna a flóra, potápanie, rafting a mnoho ďalšieho. Malajzia poskytuje mnoho krás a je len na vás, ktoré sa rozhodnete preskúmať. Pobaľte si kufre, a vyrazte na nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Zanechať odpoveď