Nerezové hrnce sú dlhodobou investíciou

Nerezová oceľ je už tradičným materiálom pre výrobu kuchynského riadu. Dá sa použiť takmer na akýkoľvek typ varenia a je stálou voľbou profesionálov. Pri posudzovaní kvality riadu z nehrdzavejúcej ocele je na prvom mieste kvalita ocele, potom jej hmotnosť a vo finále aj cena položiek. Nerezové hrnce z nehrdzavejúcej ocele sú vyrobené z kombinácie kovov ktoré zahŕňajú uhlík, železo, chróm, meď a trochu zmesi niekoľkých ďalších kovov. Zliatina chrómu dodáva hrncom tradičný lesklý vzhľad.

nerezové hrnce
Nerezové hrnce vydržia oveľa viac

Nerezové hrnce a ich výhody

Nerezové hrnce sú vyrobené z niekoľkých vrstiev ocele, čo dodáva položkám pevnosť a stabilitu na dlhé roky. V nehrdzavejúcej oceli nie sú v porovnaní s nepriľnavým riadom prítomné žiadne škodlivé prvky. Nehrozí teda žiadna chemická reakcia pri vysokých teplotách, ktorá by znížila nutričnú hodnotu potravín alebo ich urobila toxickými. Na rozdiel od nepriľnavého riadu je nehrdzavejúca oceľ lepšia svojou vysokou odolnosťou, pretože odoláva vysokým teplotám. Nerezové hrnce sa dodávajú obvykle s oceľovými rukoväťami a dajú sa bezpečne vložiť do rúry. Kovy použité na výrobu riadu sú zdrojom veľkých tepelných vodičov, výsledkom čoho je skvelé rozloženie tepla. To vedie k rovnomernému vareniu jedla bez horúcich miest a k skvelému výsledku.

nerezové hrnce
Nerezové hrnce sú ieálne aj na varenie cestovín

Príťažlivejšie, ľahšie a efektívnejšie

Nerezové hrnce sú v porovnaní s nepriľnavým povrchom ľahšie, vďaka čomu je manipulácia s nimi oveľa pohodlnejšia. Na rozdiel od nepriľnavého riadu je nehrdzavejúca oceľ aj príťažlivým kúskom viacúčelového kuchynského riadu, ktorý je ideálny na varenie, dusenie a opekanie mäsa či iných potravín bez akýchkoľvek problémov. Je to tiež jeden z najobľúbenejších riadov na varenie vody, prípravu polievok a omáčok, karamelizáciu cibule a mnoho ďalších úloh. Nerezové hrnce vydržia oveľa dlhšie a to aj pri veľmi nízkej údržbe. Cenové rozpätie tohto riadu sa líši v závislosti od nízkej kvality až po tú špičkovú, ale zvyčajne sú ceny celkom rozumné v porovnaní s inými výrobkami s rovnakým výkonom.

Zanechať odpoveď