Omietky nielen ako základ každej steny

Áno, je pravda, že omietky sú základom každej steny. Nezáleží na tom, či ide o steny v interiéry alebo exteriéry, omietka by na stene jednoducho nemala chýbať. Avšak, v závislosti od prostredia, v ktorom sa stena nachádza záleží výber omietok. Existujú totiž rôzne druhy s rôznymi vlastnosťami. Zatiaľ, čo niektoré sú ideálne najmä do interiérov, iné majú svoju využiteľnosť hlavne v exteriéroch. Vo všeobecnosti by sme však mohli povedať, že chránia steny a zvyšujú odolnosť voči negatívnym vplyvom. Omietka má ale ešte jeden dôležitý význam. A tým je estetické zveľadenie steny a tým miestnosti alebo budovy.

omietky
Jedinečný dizajn omietok dokáže zveľadiť akúkoľvek miestnosť.

Široký výber

Omietky sa vyznačujú naozaj bohatým výberom. Existuje skutočne veľké množstvo typov omietok. Výber tej správnej môže byť pre niekoho teda náročný. V prvom rade sa však treba zameriavať na funkčné vlastnosti a až potom na dekoratívne hľadisko. V prípade exteriéru je potrebné sa zamerať na také typy, ktoré dokážu adekvátne ochrániť stenu pred akýmikoľvek vonkajšími vplyvmi. Mali by byť teda odolné najmä voči vlhkosti a poveternostným vplyvom. Na druhej strane, v prípade interiéru by sa mala omietka vyznačovať dostatočnou priedušnosťou, aby stena dobre dýchala. Každopádne, pre výber tej ideálnej odporúčame si spraviť podrobný prieskum dostupných omietok a zamerať sa hlavne na prvotriednu kvalitu.

omietky
Vytvorte si útulné a krásne prostredie.

Dekoratívne omietky

Rozmýšľate, ako zveľadiť exteriér domu alebo interiér akejkoľvek miestnosti? Chceli by ste niečo dekoratívnejšie, ako len vymaľovať nejakou peknou farbou? Tak potom sú dekoratívne omietky tou správnou voľbou. Nielenže dokážu skvelo zveľadiť akúkoľvek stenu v akomkoľvek prostredí, v mnohých prípadoch pôsobia priam nadčasovo. A navyše je ich výber taktiež bohatý. Ich obrovskou výhodou je, že dokážu dokonalo imitovať iné materiály, ako napríklad tehlu, drevo, marmolit a mnoho iného. Zamerajte sa však výhradne na kvalitné produkty, ktoré okrem skvelého vzhľadu dodajú vašim stenám aj dokonalú ochrannú funkciu. Zabijete tak dve muchy jednou ranou. Vaše steny budú chránené, odolnejšie a navyše nadobudnú vzhľad presne podľa vašich osobných preferencií.

Zanechať odpoveď