Opasok na cvičenie a jeho používanie je vhodné, či nevhodné?

V dnešnej dobe je veľmi moderné nielen zdravo sa stravovať, ale aj pravidelne cvičiť. Nie len preto, aby sme boli zdravý, ale aj preto aby sme dobre vyzerali.Veľa ľudí a aj dnešná mládež, svoj voľný čas trávi v posilňovni, čo je určite lepšie ako sedieť doma pri počítači a „lúskať “ sociálne siete. Samozrejme predtým, ako začneme cvičiť, či už doma, alebo v posilňovni, je potrebné si niekoľko dôležitých vecí objasniť.

 

Neoprénový opasok na podporu chrbáta

Aby sme mali jasno v tom, čo chceme cvičením dosiahnuť, ako často máme cvičiť a aké váhy máme zdvíhať, aby sme dosiahli náš cieľ. Samozrejme aby sme sa vďaka našej nevedomosti zbytočne nezranili. Pri cvičení sa používajú  kadejaké fitness  pomôcky, alebo doplnky ako expandery, gumy na cvičenie, švihadlá, fitness rukavice, prípadne opasok na cvičenie. Pomôcky sa nepoužívajú nielen z hľadiska bezpečnosti a aby sme sa vyhli nechcenému zraneniu, ale majú aj psychologický efekt, ktorý v dosť veľkej miere vplýva na cvičenie ako také.

Ako si vybrať správny opasok na cvičenie

Fitness predajne, ktoré ponúkajú rôzne doplnky, pomôcky, či fitness oblečenie, ponúkajú opasky na cvičenie, ktoré sa môžu svojimi vlastnosťami výrazne líšiť,  alebo naopak, líšiť minimálne. Pokiaľ chodíte do posilňovne, máte už čo-to odcvičené, viete vykonávať cviky správne, viete správne dýchať a máte dostatočne pevný stred tela, kúpte si v kľude opasok na cvičenie, ktorý je vyrobený z nylónu s penovým jadrom a so zapínaním na suchý zips, ktorý je nielen perfektne skladný, ale zaručene vám aj dlho vydrží. Takýto opasok je vhodný nielen do posilňovne, pri vykonávaní napr.mŕtveho ťahu, či drepov, ale aj pre crossfit, či na vzpieranie.  V prípade, že patríte k nadšencom kulturistiky, určite sa poobzerajte po koženom opasku, ktorý má zapínanie na sponu.

Opasok ktorý môže poslúžiť pri niektorých cvikoch zo závažím

Opasok na cvičenie – áno, či nie?

Jednoznačne sa nedá povedať, či je opasok na cvičenie úplne vhodný, alebo naopak nevhodný. Názory sa neustále rozchádzajú a buď sú tu ich jednoznační nadšenci, ktorí tvrdia, že opasok na cvičenie je akoby súčasť ich tela, bez ktorého nemajú istotu a vďaka nemu majú väčšiu silu a môžu dvíhať väčšie váhy, či vykonávať viacej opakovaní. Na druhej strane sú  tu odporcovia, ktorí tvrdia, že opasok na cvičenie robí stred tela akoby slabším. Je len a len na vás, či opasok na cvičenie budete používať. Ale ak sa s ním cítite bezpečnejšie a máte pocit, že vďaka nemu podávate lepší výkon, používajte ho.

Zanechať odpoveď