Opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov

Opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov môže byť emocionálna horská dráha. Starostlivosť o člena rodiny na jednej strane preukazuje lásku a oddanosť a môže byť veľmi prospešnou osobnou skúsenosťou. Na druhej strane, vyčerpanie, starosti, nedostatočné zdroje a neustále požiadavky na starostlivosť sú nesmierne stresujúce. Ošetrovatelia majú aj vďaka tomu väčšiu pravdepodobnosť na chronické ochorenie. Napr. vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak a tendenciu k nadváhe. Štúdie ukazujú, že 46% až 59% opatrovateľov je klinicky deprimovaných.

opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov

Poskytnite svojmu blízkemu dôstojné prežitie staroby

Bez-stresové opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov pomáha obom stranám

Nezabúdajte na jednu dôležitú vec v živote. Aby ste mali schopnosť postarať sa o svojich blízkych, musíte sa najskôr postarať o seba. Znižovanie osobného stresu je výborná cesta ako začať. Aj malé detaily môžu byť dôležité, napr. ako vnímame udalosti a ako na ne reagujeme, je významným faktorom toho, ako sa s nimi vyrovnávame. Stres, ktorý cítite, nemusí byť len výsledkom náročnej starostlivosti, ale aj výsledkom vášho vnímania – či vidíte pohár ako poloplný alebo poloprázdny je veľký rozdiel. Treba vždy myslieť pozitívne a udržiavať si veselé myšlienky. Je dôležité si uvedomiť, že nie ste sami, a pomoc sa vždy dá nájsť.

opatrovanie blízkej osoby nad 80 rokov

Opatrovanie blízkej osoby sa dá uľahčiť technologickými zariadeniami

Opatrovanie blízkych sa dá uľahčiť aj technológiami

Na trhu existuje jedinečné zariadenie, ktoré výrazne uľahčuje opateru. Zariadenie sa volá NEO, a je určené na domáce použitie, ale dá sa využiť aj v zariadeniach poskytujúcich sociálne služby a starostlivosť.  Je vhodné pre seniorov a handicapované osoby s horším zdravotným stavom,  kde je dôležité a potrebné včasné odhalenie vzniku núdzovej situácie. Je to veľmi jednoducho ovládateľné a bezdrôtové zariadenie, ktoré je možné nosiť na ruke ako náramkové hodinky, alebo ako prívesok na krku. Je vodotesné, teda použiteľné aj v sprche alebo pri umývaní. Doprajte vašim blízkym pocit bezpečia a istoty. Pocit, ktorý má v tomto veku veľmi veľký vplyv na psychickú pohodu vášho blízkeho.

Zanechať odpoveď