Oplatí sa vám oprava fasády?

Kupujete starší dom a plánujete jeho rekonštrukciu? Alebo máte rodinný dom, v ktorom bývate už nejaké tie roky? V oboch prípadoch vás skôr či neskôr pravdepodobne začne trápiť oprava fasády. Samozrejme, čím väčšia pozornosť sa venuje pravidelnej starostlivosti o fasádu, tým neskôr bude oprava fasády potrebná. No ak o vašu fasádu nie je pravidelne postarané, potom je možné, že opravu fasády budete potrebovať už po prvých piatich rokoch. Zistite spolu s nami, kedy sa vám oprava fasády oplatí a kedy naopak nie.

oprava fasády

Nepúšťajte sa ihneď do opravy, ušetriť môžete až 70% nákladov

Začnime teda najčastejším problémom, s ktorým sa stretávajú majitelia rodinných domov. Vrtochy počasia, lastovičky a iné vtáky, ktoré sa u vás zabývali alebo jednoducho len okolitý prach a smog. To všetko sú veci, ktoré môžu vašu fasádu znečistiť vo veľmi krátkom čase. Už po pár rokoch sa vám tak môže stať, že vaša fasáda bude znečistená na nepoznanie. Spolu s tým však prichádza aj najčastejšia chyba, ktorú majitelia urobia – rozhodnú sa, že je potrebná oprava fasády, prípadne jej kompletné premaľovanie. To však iba v prípade znečistenia určite nie je nutnosť. V takomto prípade vám totižto stačí iba čistenie fasád, ktoré váš problém rýchlo a efektívne vyrieši a vy tak môžete ušetriť až 70% nákladov. Často sa tiež stretávame s otázkou, či je možné aj čistenie zateplenej fasády – samozrejme, áno!

čistenie fasád

Oprava fasády svojpomocne alebo s pomocou odborníkov?

Ak je teda vaša fasáda iba znečistená, nie je nutná oprava fasády, postačovať bude čistenie fasád. No ak sa na nej už začínajú objavovať aj praskliny alebo trhliny, potom je najvyšší čas zvážiť opravu fasády. V takomto prípade je dôležitým aspektom práve veľkosť praskliny. Ak ide o praskliny, ktoré sú menšie než 0,5 mm, potom si s nimi ľahko poradíte i vy sami. Stačí si zaobstarať špeciálny penetračný náter určený pre tieto účely a novú fasádnu farbu. Ak sú však praskliny väčšie než 0,5 mm, potom odporúčame obrátiť sa na odborníkov. V takomto prípade je totižto potrebná nielen oprava fasády, ale aj zhodnotenie, prečo k takýmto poškodeniam dochádza.

Zanechať odpoveď