Orientálne brušné tance, to pravé využitie voľného času

Asi nikomu z nás nie je pojem brušný tanec cudzí. Môžeme o ňom počuť v médiách alebo zazrieť pár tanečníc brušného tanca v nejakom filme. Brušné tance si odjakživa spájame s exotickými diaľkami a hlavne s háremovými tanečnicami, kde sa ženy zmyselne vlnia v rytme orientálnej hudby pre potešenie mužského oka. Tento druh tanca je starý až niekoľko tisíc rokov a predpokladá sa, že svoje prakorene má v kulte plodnosti a v období, kedy bola uznávaná ženská bohyňa. Hudbou, tancom a spevom sa prejavovala úcta k telu, ktoré bolo vnímané ako dielo stvorenia a zároveň chrám duše. Nie všetci ale vedia, že brušný tanec má na organizmus blahodárne účinky a dá sa dokonca považovať za liek.

brušný tanec

Brušné tance sa u nás považujú za zvodné a vášnivé.

Brušné tance na chrbticu aj plodnosť

Neverili by ste, ale tancovať brušné tance nie je ani zďaleka také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Prihláste sa na ne a s prekvapením zistíte, aké je svalstvo vašej krčnej chrbtice stuhnuté. Vďaka tomuto úžasnému tancu si dokonale precvičíte stuhnutú chrbticu, posilníte brušné ale aj sedacie svaly a čo je ešte dôležitejšie, vlnivé pohyby výborne premasírujú vnútorné ženské orgány, vďaka čomu sa môžete zbaviť bolestivej menštruácie alebo dokonca podporiť svoju plodnosť. Brušné tance sú jednoducho výborný spôsob ako sa udržať vo fyzickej aj duševnej pohode.

brušný tanec

S brušnými tancami ide ruka v ruke aj krásne oblečenie. Aj vy si môžete sami nakombinovať takýto farebný outfit.

Brušné tance a tradičné oblečenie

Brušné tance to sú odhalené bruchá, pestré šatky s peniažtekmi, pomalé vlnenie bokov či energetické trasenie zadkom. Na to, aby ste začali s brušnými tancami, nepotrebujete nič okrem odhodlania a chuti zabaviť sa, no pokiaľ sa do toho chcete naozaj vžiť, zaobstarajte si nejaké pekné oblečenie určené priamo na brušné tance a bude sa vám tancovať určite veselšie. Ponuka takéhoto oblečenia je dnes už naozaj široká, preto by nemalo byť ťažké vybrať si niečo, čo sa vám bude aj páčiť. Základnými kúskami sú bohato zdobené podprsenky, sukne alebo aj hárem nohavice, tanečná obuv a nesmie chýbať už spomínaná šatka s peniažtekmi. Takto vybavené sa môžete naplno oddať brušným tancom a dokonale si ich vychutnať.

Zanechať odpoveď