Pánske opasky sú základné módne doplnky

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky a sú neodmysliteľnou súčasťou pánskej módy. Opasky dokážu dať charakter celému nášmu obliekaniu, ale môžu byť aj nenápadným prvkom nášho outfitu. V oblasti dámskej módy nie je móda opaskov nijako limitovaná, a tak si ženy môžu vyberať opasky z rôznych materiálov i farieb. Čo sa týka pánskej módy, opasky by mali byť hlavne elegantné. Rovnako by mali spĺňať dôležité kritériá, ktorých sa treba držať, ak chceme vytvoriť dojem džentlmenov. Aké sú to sa dozviete v našom článku.

pánske opasky

Pánske opasky sú neoddeliteľnou súčasťou formálneho oblečenia.

Kožené pánske opasky na prvom mieste

Všeobecne prevláda názor, že by sme si mali vyberať a nosiť zásadne kožené opasky. Na trhu sú k dispozícii aj látkové, plastové a koženkové opasky, takým sa však vyhýbajte. Kožený opasok je veľmi vzhľadný, odolný a bude vám dobre slúžiť aj po mnohých rokoch používania. Nielen pri práci, ale aj počas náročného cestovania napríklad na dovolenku.

A čo šírka a farebnosť pánskych opaskov?

Ak si kupujete opasok k obleku, tak vždy vyberajte užší opasok tmavej farby. K neformálnemu outfitu si vyberajte širšie opasky, ktoré na seba budú upozorňovať a budú tak tvoriť dôležitý deliaci stred. Pre formálne účely zvoľte opasky čierne, k džínsom a neformálnym nohaviciam sa skvele hodia opasky s typickou koženou farbou, ktorá je v rôznych odtieňoch hnedej.

pánske opasky

Výber tej správnej spony závisí od príležitosti, na ktorú si opasok vyberáme.

Spona je dôležitá súčasť pánskeho opasku

Pre formálne nosenie sa hodí opasok s úplne nenápadnou sponou. Naopak pre ostatné príležitosti si vyberajte opasky s veľkou výraznou sponou, ktorá by mala byť všetkým na očiach. Ich výber je široký, preto si vyberajte opasky so sponami podľa vlastných preferencií. Dĺžka opasku musí byť taká, aby presahovala zhruba o 10cm. Väčšie alebo naopak menšie dĺžky pôsobia veľmi nevkusne. Pri iných materiáloch a dizajne nie sú kladené žiadne podmienky nosenia, pretože sú vnímané ako neformálne doplnky pánskej módy pre voľný čas. Napríklad pre šport môžete využívať látkové opasky. Ďalej sa často využívajú džínsové pánske opasky, ktoré sú ale vhodné len pri kombinácii s určitými typmi pánskeho oblečenia.

 

Zanechať odpoveď