Pánske topánky vyberané empaticky a prakticky

Muži sú vo všeobecnosti síce iní zákazníci ako ženy, nedá sa však povedať, že by sa v trendoch nevyznali a nevedeli si vybrať pre seba to najlepšie. Možno sa toľko nemotajú v regáloch a nevyberajú dlho v eshopoch, ale to bude práve tým, že sa rýchlejšie rozhodujú. Vyberajú si modely, ktoré ich zaujmú a vyzerajú prakticky. Týka sa to pritom všetkých druhov obuvi od tenisiek cez poltopánky až po spoločenskú obuv a obuv do práce. Pánske topánky ponúkajú veľké množstvo možností v každej sezóne.  

pánske topánky
Pánske topánky Rieker

Pánske topánky získavali štýl v celej histórii 

Aj keď topánky sú srdcovkou žien, ich históriu a proces premien riadili viac či menej muži. Tí ich zveľaďovali podľa toho, aké potreby mali v tej chvíli sami. Staroveký Egypt alebo Rím otvorili cestu remienkovým sandálom, ktoré chránili svojho nositeľa pred kamenistým terénom či horúcim pieskom. V Grécku, kde sa muži predvádzali nielen na bojisku, ale aj v divadelných arénach, vyvinuli prvé imidžové topánky. V chladných kútoch sveta ženy mužom (alebo aj muži mužom) šili topánky z koží ulovených zvierat, aby svoje nohy ohriali a ochránili na dlhších cestách a nerovných povrchoch. Takto napríklad vznikli dodnes používané pánske topánky – mokasíny. Až neskôr sa do mokasín začali obúvať aj dámy.  

pánske topánky
Pánske topánky od legendárnej značky Bugatti

Šľachtici sa kochali v podpätkoch 

Po príchode stredoveku prešli pánske topánky ďalším „levelom“-  dostali podpätky. Pochopiteľne, znovu určené mužom. Šľachtici sa kochali vysokými podpätkami, pretože na rozdiel od „chamrade“ sa im šaty nezničili na zašpinených chodníkoch. Čím vyšší podpätok, tým vyšší bol aj „level“ šľachtického titulu. Mimochodom, vyššie spomínané remienkové sandále či topánky na podpätkoch sú dnes paradoxne výsadou žien. Muži sa aj naďalej túžia obúvať elegantne, spoločensky, účelne a moderne. Tomu, samozrejme, zodpovedajú ponuky výrobcov obuvi a pánske topánky dostávajú skvelé dizajny, návrhári sa hrajú s kombináciami materiálov a popri elegancii topánky sa snažia do nej priniesť aj istú ľahkosť a pohodlie.  

Pretože každý muž sa cíti skvelo v topánkach, ktoré sú komfortné, dobre vyzerajú a prezrádzajú jeho dobrý vkus. Oplatí sa dať si záležať na kvalitných materiáloch, prípadne na (zmysluplných) značkách. Kožené topánky nesklamú, flexi tenisky so skvelými výrobnými technológiami nezostarnú. Farebne sa dá skryť za klasické „pánske“ odtiene čiernej, hnedej, šedej, tmavomodrej a koňakovej. Prečo sa ale nezviditeľniť novými módnymi kombináciami napríklad bordovej, horčicovej či olivovej?  

Zanechať odpoveď