Aký piesok je vhodný do detského pieskoviska?

Chcete urobiť svojim najmenším ratolestiam a ich kamarátom radosť a premýšľate o realizácii detského pieskoviska vo vašom záhradnom priestore? Či už za svojim rodinným domom alebo niekde na chalupe a vašou predstavou je, aby nové drevené pieskovisko ladilo s vašim starším záhradným nábytkom?  Drevené detské pieskovisko si môžete jednoducho kúpiť. Ak ste však typ domáceho kutila, potom si pevný drevený rám aj vodopriepustné dno pieskoviska  môžete vyrobiť na mieru podľa svojich predstáv a možností. A naplniť ho vhodným hygienicky nezávadným pieskom do pieskoviska.

Kvalita a charakter piesku do vášho pieskoviska

Najvhodnejší piesok do detského pieskoviska je celkom určite ten s frakciou do 0.4 mm.  Pri práci je maximálne jemný a bábovky z neho idú robiť bez väčších problémov.  Dostane sa ľahko nielen do vlasov zanietených detí, ale aj do ich detských topánok a môžete ho časom objaviť aj v autosedačke vášho auta. Dá sa kúpiť buď v sypanej variante, alebo aj vo vreciach. Piesok do pieskoviska  musí samozrejme spĺňať základné zdravotné kritériá. Predajca sa musí preukázať certifikáciu konkrétneho zdravotného ústavu.

piesok do pieskoviska

Pieskoviská sú súčasťou detstva a je dôležite aby deti ostali zdravé. Preto zakrývajte pieskoviská pred zvieratami a hmyzom.

Záhradné jazierko aj pieskovisko dotvárajú záhradnú architektúru

Občas sa nám podarí zorganizovať si záhradnú party, pozveme si niekoľko rodín s deťmi. Dospelí posedávajú na drevených záhradných skladacích kreslách, niektoré mamičky sa venujú aj ich najmenším ratolestiam podriemkávajúcim v  kočíkoch. A niekoľko detí sa snaží postaviť opevnené hradisko z piesku, ktorým sme naplnili naše nové drevené pieskovisko. A keď naša zábava navečer šťastlivo končí, detí odchádzajú domov aj s tým novým pieskom v ich topánkach, je čas pieskovisko niečim na noc prikryť.

piesok do pieskoviska

Piesok do pieskoviska s trochou primiešanéj škorice spôsobí že hmyz v pieskovisku nebude chcieť zostať.

 

Dôležité  je zakrývať naše drevené pieskovisko

Často zabúdanou a pritom veľmi dôležitou súčasťou pieskoviska je riešenie jeho zakrytia. Verejná ihriská sú obohnané plotom, na svojej záhrade si to musíte ustrážiť sami. Dôležitá je napríklad ochrana pred túlavými mačkami, ktoré môžu prenášať rad nebezpečných chorôb. Ak pieskovisko dobre ochránite krytom, nedostanú sa k nemu mačky a nenapadajú doň najrôznejšie nečistoty, vydrží aj niekoľko sezón.

Zanechať odpoveď