Pizza pec sa stala hitom internetov a kuchýňPizza pec sa stala hitom internetov a kuchýň vďaka tlačovej konferencii liberálnej strany Sloboda a Solidarita v marci tohto roku. Predseda strany R. Sulík na nej totiž povedal, že chce I. Matoviča pozvať na obed alebo na večeru a niečo dobre mu navariť. „Mám výbornú pizza piecku, to bude skvelé,“ dodal Sulík. Reagoval tak na avizovanú demisiu predsedu vlády po dlhých koaličných nezhodách, ktoré sa zavŕšili tajným nákupom vakcíny Sputnik V a následne tlačovou konferenciou na letisku v Košiciach.

Po tejto vysoko sledovanej dráme sa samozrejme zvýšil záujem už o spomínané pizza piecky. Aké pizza pece poznáme, ako fungujú a viete vďaka pizza peci jesť zdravšie? To všetko sa dozviete v tomto článku.

pizza pec
Existuje mnoho druhov pizza pecí

Pizza pec a jej typy

Existujú rôzne typy pizza pecí, či už jednoposchodové a dvoj alebo viac poschodové, rotačné alebo pásové. Tieto sa hodia predovšetkým do pizzerií a reštaurácií. Hlavne viacposchodová pizza pec je pre pohostinské podnikanie veľmi dôležité, keďže kladú dôraz nielen na kvalitu ale na počet vydaných jedál za deň. Ďalej môžeme pizza pece rozdeliť podľa formy paliva. Tie môžeme rozdeliť samozrejme na elektrické, plynové a na drevo. Posledná spomínaná pizza pec sa využíva hlavne v domácnosti v záhradkách. O nej si povieme viac v ďalšom odstavci.

Pizza pec poháňaná drevom

Môže to znieť zvláštne ale pizza môže byť výživné zdravé jedlo, ak použijete tie správne ingrediencie. Prísady ako sú ovocie, zelenina a ľahký syr môžu toto jedlo otočiť od chutného na zdravé a chutné. A jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste jedli zdravšiu pizzu, je použitie pece na drevo.

pizza pec
Pizza pec na drevo má mnoho výhod

Áno, pizza vypálená drevom vám prinesie plno zdravotných výhod, od výhod pre vaše osobné zdravie až po finančnú pohodu. Napríklad tým, že ohrievate pizzu nad plameňom rúry, pomáhate rýchlejšie variť ovocné a zeleninové prísady a polevy, čo im pomáha udržať potrebné živiny a antioxidanty. Zároveň, pizza pec na drevo šetrí čas a vďaka nej si môžete vychutnať pizzu rýchlejšie a nakŕmiť viac ľudí v krátkom čase. Taktiež nevyžadujú drahú elektrinu ani plyn. Keďže ju jete priamo po vybratí z pece, budete ju jesť pomalšie a vychutnávať si ju každým sústom, kým sa neochladí. Keď totiž jete príliš rýchlo, nestihnete si pizzu riadne vychutnať a pravdepodobne zjete viac než by ste mali a teda priberiete.

Pizza nemusí byť nezdravá a pizza pec na drevo môže byť neoddeliteľnou súčasťou toho, aby pizza chutila lepšie a bola zdravá pre vaše telo. Všetko, čo je potrebné, je správne vybavenie a správne prísady.Zanechať odpoveď