Plastové okná pre váš príbytok

plastové okná

Staré, ošarpané okná

Do bývania neinvestujeme peniaze iba z dôvodu, aby bolo krajšie, ale i kvalitnejšie a bezpečnejšie. Jednou z takýchto investícií sú určite aj plastové okná a dvere, ktoré vymieňame za tie staré. Tie už dávno nespĺňajú svoju úlohu a navyše kazia interiér i exteriér svojím chátrajúcim vzhľadom. V tomto článku si teda povieme o plastových oknách a ich výhodách.

Prečo prejsť na plastové okná

Plastové okná majú niekoľko výhod. Hádam tou najhlavnejšou je zvýšenie tepelnej izolácie interiéru.  Popri starých oknách, ktoré už dobre netesnia, totiž môže uniknúť až 25-50% tepla, čím sa podstatne zvyšujú náklady na vykurovanie. Ak sa ale rozhodnete pre plastové okná, kapitál, ktorý do nich investujete, sa vám v priebehu niekoľkých rokov vráti, a to páve na ušetrených energiách. Taktiež sa nemusíte báť, že pri silnejšej búrke, kedy sú okná bičované silným dažďom vám bude popri zle tesnených oknách vtekať voda. Ďalšou výhodou je zvuková izolácia, ktorá nezabraňuje len tomu, že nepočujete autá preháňajúce sa po cestách, ale ani ľudí rozprávajúcich sa pod vašimi oknami. V neposlednom rade plastové okná dodávajú príbytku moderný vzhľad a to aj vďaka množstvu profilov, farieb a kovaní, ktoré si môžete zvoliť. Dokonca si môžete vybrať aj okná, ktoré majú bezpečnostné kovanie, ktoré vás uchráni pred vlamačmi.

Dve možnosti výmeny okien

Výmenu okien môže vykonať dvoma spôsobmi. Buď si na to zavoláte firmu, alebo svojich známych, ktorí sa do tohto „fachu“ vyznajú. Či už sa rozhodnete pre prvú alebo druhú možnosť, vašou úlohou je zmeranie okien a to hlavne kvôli výpočtu ceny. Ak sa rozhodnete pre firmu, tá pošle skúsených pracovníkov, ktorí okná zamerajú a neskôr aj namontujú. Ak však montáž okien necháte na známych, okná musíte zamerať vy sami. A musíte byť úplne presní, inak budete musieť okná vymeniť.

plastové okná

Nové plastové okná

Častokrát sa ale stáva, že hoci veľkosť okien je správna, domáci kutili alebo nie príliš odborní majstri ich založia zle. A to je veľký problém, pretože zle založené plastové okná ani dobre netesnia, a teda nespĺňajú svoje úlohy. V takomto prípade ľudia volajú firmu, ktorá musí prísť okná opraviť, čo znamená ich vybrať a znovu založiť, pričom sa zvyšujú náklady a pridáva sa zbytočná robota. Výmenu okien je preto lepšie nechať na ozajstných odborníkov.

Zanechať odpoveď