Plesová sezóna – Aká by mala byť vhodná spoločenská obuv?

spoločenská obuv

Spoločenská obuv a šaty na ples

Keďže je polovica februára a plesová sezóna je teda v prvom prúde, rozhodla som sa venovať článok práve tomu, ako sa na ples pripraviť. Kým o tom, aké spoločenské šaty sú na takúto udalosť vhodné, nájdete na internete nespočetné množstvo článkov, o tom aká spoločenská obuv by sa k nim mala nosiť, už nájdete len málo slov. Aké topánky si teda vybrať na ples tak, aby ste predišli zbytočnému faux pas a zároveň ste sa cítili pohodlne počas celého večera?

Financie a čas – kedy sa vybrať na nákupy?

V prvom rade je dôležité vyhradiť si na spoločenské topánky dostatočné množstvo financií, ale aj času. Financií preto, že ak chcete skutočne vkusné a pohodlné topánky, budete musieť investovať do kvality. Nuž a kvalitná spoločenská obuv nie je najlacnejšou záležitosťou. Množstvo času zasa budete potrebovať na prejdenie obchodov a hlavne na skúšanie. Aby ste si totižto boli istá, že vám vaše lodičky sadnú ako uliate, budete musieť pri ich skúšaní stráviť niekoľko minút prechádzaním sa v nich. A ešte jeden tip: Nakupovať spoločenskú obuv choďte v popoludňajších hodinách, keď budú vaše nohy už trocha „unavené“, aby ste si vedeli dôverne predstaviť, ako sa v nich budete cítiť večer na plese.

Spoločenská obuv buď ladí úplne, alebo vôbec!

spoločenská obuv

Dámske béžové lodičky SAN

Druhá dôležitá vec je zladiť vaše topánky so šatami. Preto je vhodné vybrať sa na nákupy, až keď máte plesové šaty definitívne vybraté. Pri výbere nezabúdajte na to, že máte len dve možnosti – buď bude vaša spoločenská obuv ladiť so šatami úplne alebo vôbec. To znamená, že ak si vyberiete prvú možnosť, zháňajte úplne rovnaký odtieň ako máju vaše šaty, ale aj rovnaký materiál. Ak si vyberiete druhú možnosť, posnažte sa vytvoriť dokonalý kontrast, akým sú napr. čierne šaty a sýtočervené lodičky. Kombinácia čiernych lodičiek so šatami v pastelových farbách nie je kontrast, ale faux pas!

Po-polnočná záchrana pre Popolušku…

Nuž a na záver – z vlastných skúseností viem, že ani najkvalitnejšia spoločenská obuv nie je po niekoľkých hodinách tanca dokonale pohodlná. Preto myslite aj na „záchranu“ a vezmite si so sebou napr. baleríny. Aj takáto náhradná obuv by však mala určite ladiť s vašimi šatami!

Zanechať odpoveď