Plynová varná doska má svoje výhody

Chystáte sa na kompletnú rekonštrukciu kuchyne vo vašom panelákovom byte alebo rodinnom dome? Uvažujete o výmene plynového šporáku s klasickou zabudovanou elektrickou rúrou? Dnešná ponuka kuchynských zariadení a celých vstavaných modulov a setov do kuchynských liniek je neskutočne široká a pestrá. Pokiaľ ste zvyknutí variť na plyne, máte stabilné pripojenie na prívod zemného plynu, potom sa asi najskôr rozhodnete opäť pre oddelenú plynovú varnú dosku. V ponuke na trhu sú však ešte aj ďalšie zaujímavé možnosti. Plynové, elektrické, indukčné, keramické varné dosky. Aký je medzi nimi rozdiel a ako každý z nich ovplyvňuje spôsob varenia a energetickú účinnosť?  Pokiaľ váhate a nie ste definitívne rozhodnutí, vyberáte si medzi rôznymi druhmi možností ako si svoju kuchyňu zariadiť, potom je rozumné s výberom sa neponáhľať. Poradiť sa, naštudovať si niečo v tejto oblasti.

plynová varná doska
Plynová varná doska Teka GZC

Štandardná plynová varná doska 

    Bežné plynové varné dosky  majú štyri mriežkové horáky rôznej veľkosti s automatických zapaľovaním. Pokiaľ máte radi jedlá čínskej či ázijskej kuchyne a radi experimentujete, potom sa vám možno bude hodiť špeciálna širšia plynová varná doska. S piatimi plynovými horákmi.  Jeden so špeciálnou mriežkou  je umiestnený v strede alebo na okraji a je určený na umiestnenie väčších panvíc v štýle wok. Plynové varné dosky sa ľahko ovládajú a okamžite sa zahrievajú. Poskytujú okamžité teplo a veľkú kontrolu nad veľkosťou plameňa. Väčšina z nich má automatické zapaľovanie, ale niektoré staršie lacnejšie modely môžu byť vybavené tlačidlom manuálneho zapaľovania. Spravidla majú štyri plynové horáky rôznych veľkostí, ale môžu mať až šesť varných zón. Plynové varné dosky je možné demontovať kvôli jednoduchšiemu čisteniu, ale čistenie nie je také jednoduché ako u niektorých iných typov varných dosiek. Stojí za zmienku, že varnú dosku napojenú na zemný plyn budete potrebovať profesionálne nainštalovať  autorizovaným technikom. 

plynová varná doska
Plynová varná doska od známeho výrobcu Franke

Plynové horáky na skle 

     Hľadáte varnú dosku, ktorá sa ľahko čistí a má kontrolovanú presnosť varenia na plyne? Zároveň vám nevadí, že za ňu trochu viac zaplatíte?  Takouto voľbou je plynová varná doska s horákmi namontovanými priamo  na hladké keramické sklo.  Hladký plochý povrch uľahčuje čistenie a dodáva takejto varnej doske  moderný štýl.  

Zanechať odpoveď