Pohodlné topánky na leto – Espadrilky

Medzi veľmi pohodlnú a trendovú letnú obuv môžeme zaradiť nielen rôzne typy letných sandálov, napr. žabky, sandále na klinovom podpätku či sandáliky s jednoduchou rovnou podrážkou, ale aj veľmi pohodlné letné prevažne plátenné topánky s názvom Espadrilky. Tieto nízke topánky pôvodom z Pyrenejského ostrova nie sú na trhu žiadnou novinkou a s pravidelnosťou sa v menších obmenách do módy vracajú už niekoľko rokov a to najmä pre ich maximálnu pohodlnosť a ľahkosť, ktorá je v letných horúčavách na nezaplatenie. Ľahučké topánky z prírodných materiálov poskytujú chodidlám potrebnú oporu, ale zároveň aj ľahkosť, vzdušnosť a na výber množstvo zaujímavých variácií a prevedení. Espadrilky sú topánky veľmi vhodné na menej formálne voľnočasové aktivity a výborne sa hodia k rôznemu oblečeniu, či už sú to šortky, džínsy, sukne alebo aj dlhé maxi šaty.

topánky

Letné topánky zvané Espadrilky

Espadrilky na 100 spôsobov

Espadrilky nám ponúkajú takú pestrú škálu výberu, že ich skutočne môžeme nosiť na 100 spôsobov. Klasikou sú nízke rovné plátenné espadrilky podobné mokasínam na podrážke z prepletaného jutového vlákna, ktoré si môžeme vybrať v rôznych farebných odtieňoch, ale tiež s potlačou rozličných vzorov, napr. prúžkov, kvetinových alebo zvieracích motívov, s čipkou či šnurovaním. Zvoliť si však môžeme aj topánky v štýle espadriliek v prevedení sandálikov na vysokom klinovom podpätku z jutového vlákna, napr. s klasickým remienkovým zapínaním, prípadne s veľmi romantickým a ženským šnurovaním okolo členku. Veľmi trendové sú aj espadrilky v lesklých metalických odleskoch a výnimkou už nie sú ani kombinácie z pravej kože.

topánky

Ktoré by ste si vybrali vy?

Espadrilky – topánky, ktoré vás nesklamú na žiadnej letnej dovolenke

Praktické a pohodlné espadrilky sú typom obuvi, ktorá vás nesklame na žiadnej letnej dovolenke, sú to topánky vhodné na cestovanie a tiež veľmi úsporné a dobre skladné do každej batožiny. V každom prípade by vám tieto príjemné letné topánky nemali chýbať v botníku a ani vo vašej dovolenkovej výbave, pretože ich určite využijete napríklad pri večerných prechádzkach po prímorskej promenáde.

Zanechať odpoveď