Pohodu v práci môže ovplyvniť aj kancelárske kreslo

kancelárske kreslo

Elegantné kancelárske kreslo KVINTUS

Základom úspechu v práci je určite aj pohoda pri nej. To, či človek pohodu v práci má, ovplyvňuje viacero faktorov. Ak hovoríme o práci v kancelárii, potom určite veľmi záleží na miestnosti, jej zariadení, kolegoch ale samozrejme aj na situácii doma v súkromí, či poriadnom spánku. V tomto článku však budem riešiť zariadenie kancelárie, konkrétne kancelárske kreslo.

Ak človek pracuje v kancelárii, je takmer 100% isté, že väčšiu časť pracovnej doby presedí na zadku. Keďže každý chce mať svoj zadok v pohodlí, potrpí si aj na tom, aké má kancelárske kreslo alebo stoličku. Aké by teda malo byť ideálne kancelárske kreslo?

Ideálne kancelárske kreslo

kancelárske kreslo

Štýlové kreslo MANON

Kancelárske kreslo by malo byť v prvom rade pohodlné. V obchode máte široký výber nábytku, a preto určite nebude problém nájsť si také kreslo, ktoré vám bude vyhovovať vo všetkých smeroch. A na čo treba pri jeho výbere ešte dbať? Ak kancelárske kreslo kupujete v kamennej predajni a nie cez internet, máte výhodu v tom, že si ho môžete osobne vyskúšať. Sediaca časť okrem toho, že je mäkká a pohodlná, by mala byť aj dostatočne dlhá a široká. Dostatočnú šírku a dĺžku by malo mať aj operadlo na chrbát, ktoré by navyše malo byť aj polohovateľné, aby ste si ho vedeli prispôsobiť podľa seba. Osobne preferujem kancelárske kreslá, ktoré majú aj opierky na ruky. Je totiž dobré, keď si môžete ruky niekam „odložiť“ keď máte chvíľu voľna a len tak sa točíte na stoličke, alebo premýšľate a podobne.

Nastaviteľnosť výšky

kancelárske kreslo

Pohodlné kancelárske kreslo HOMER

Taktiež dôležitá je nastaviteľnosť výšky kancelárskeho kresla. Keď totiž sedíte za stolom, mali by ste mať dostatok miesta na nohy. Teda medzi sedacou časťou kresla a pracovnou doskou stola, by mal byť rozdiel približne 30 cm. Kancelárske kreslo si tak každý prispôsobí podľa svojej výšky. Nastaviteľnosť výšky je dôležitá, aj kvôli rukám. Pretože ak by bolo kancelárske kreslo príliš nízko, za klávesnicou či inými vecami by ste sa museli načahovať, na čo by časom začali doplácať vaše kĺby.

Ak teda máte možnosť vybrať si svoje kancelárske kreslo sami, vyberte si čo najlepšie. Je to predsa pre vás a pre vaše pohodlie.

Zanechať odpoveď