Pohovka pre hostí vám ušetrí čas aj miesto

Mať v dome pohovku je naozaj skvelá vec. Oceníte je nielen pri každodennom leňošení, ale najmä v prípadoch, keď vás zastihne neohlásená návšteva.  Ak v dome nemáte hosťovskú izbu tento kúsok vás zachráni. Pohovka vytvorí pre hostí pohodlné lôžko na spanie v priebehu pár sekúnd a ráno ju môžete opäť zložiť. Hlavne sa nemusíte báť, že by vám zbytočne nezaberala miesto. Pohovky však plnia aj estetickú funkciu. Najmä dnes, kedy ich v obchodoch nájdete v tisícoch prevedení. Jednofarebná aj vzorovaná pohovka, pohovka z látky, koženky či kože, malá aj veľká. Na svoje si príde naozaj každý, stačí si nájsť tú svoju. Čo si ale pri kúpe pohovky treba všímať a čo naopak nie je až také dôležité?

pohovka

Žiarivá pohovka v jednofarebnom interiéri

Pohovka – ako vybrať?

Aby vám ale vaša nová „dekorácia“ robila radosť čo najdlhšie, musí spĺňať určité podmienky. Skôr ako ju kúpite, mali by ste si ujasniť z akého materiálu je vyrobená. Ešte dôležitejšie je však vedieť z akého materiálu je vyrobená jej rozkladacia konštrukcia a poťahová látka. Určite nestačí, keď sa vám na látke zapáči farebný motív. Potrebujete skôr vedieť, či je látka oderuvzdorná, dostatočne pevná a či sa ľahko čistí, aby vaša pohovka po krátkom čase nebola špinavá. Chybou je, že väčšina ľudí si pri kúpe pohovky všíma v prvom rade jej dizajn, no zabúdajú na ostatné dôležité parametre ako napríklad jej veľkosť, funkčnosť a životnosť. Samozrejme všetko záleží od vášho finančného stropu, no snažte sa nekupovať príliš lacnú pohovku – tá lacnota sa niekde určite prejaví.

pohovka

Pohovka vo futuristickom štýle

Pohovka musí ladiť!

Dokáže oživiť akúkoľvek miestnosť a to nielen obývačku, ale aj detskú a hosťovskú izbu, pracovňu či spálňu. Tak ako pri sedačke aj pri pohovke platí, že by mala ladiť s ostatným zariadením v miestnosti a celkovo do prostredia zapadnúť. Ladí podlaha s pohovkou? Nebije sa materiál na nej s ostatnými materiálmi? Niektoré pohovky dokonca dostanete kúpiť s dekoračnými vankúšmi, ktoré sú vyrobené z rovnakého materiálu ako samotná pohovka, no pokiaľ si to želáte, môžete si vankúše nakombinovať aj sami. V zásade je lepšie kupovať jednofarebnú pohovku, pretože je omnoho ľahšie vybrať k nej vhodné doplnky, ktoré môžete po čase vymeniť aj za iné.

Zanechať odpoveď