Ponuka práce prináša množstvo otázok

Práca je dlhodobý záväzok, do ktorého by sa nemalo vstupovať len tak ľahkovážne. Je vo vašom najlepšom záujme vykonať náležitý research a zvážiť všetky faktory, ktoré môžu vašu novú prácu ovplyvniť. Pred podpísaním zmluvy by ste si mali položiť niekoľko otázok. Mali by ste si zistiť plat, výhody, plány firmy, bonusové štruktúry, dovolenku/nemocenské, parkovanie, cestovanie a iné. Pozerajte sa aj za hranice platu, ktorý ponuka práce prinesie. Čím viac budete vedieť o tom, kam idete, tým informovanejšie bude vaše rozhodnutie. Zamyslite sa nad tým, ako spoločnosť zapadá do vášho celkového kariérneho plánu. Pýtajte sa v okolí – pravdepodobne nájdete niekoho, kto tam pracoval. Čítajte tiež recenzie a získavajte spätnú väzbu od ľudí. 

ponuka práce
Ponuka práce vyžaduje veľa informácií

Chcete túto prácu vykonávať každý deň?  

Je ťažké predpovedať, aká bude rutina novej práce, kým ju nezažijete. Vynaložte však všetko možné úsilie, aby ste pochopili, aké budú vaše každodenné povinnosti. V práci trávite viac času ako kdekoľvek inde, uistite sa, že to nebude trápenie. Neprijmite ponuku na prácu bez toho, aby ste vedeli informácie aj nad rámec pracovnej pozície. Nebuďte zaslepení reputáciou firmy, sústreďte sa vždy na vaše otázky. Aký je potenciál kariérneho rastu a osobného rozvoja? Vysoko platená práca bez priestoru na pohyb môže byť menej hodnotná ako práca, kde sa platí menej, ale vytvára potenciál pre väčšie úspechy. Úprimne sa pozrite na to, kam vás práca môže zaviesť, na vaše schopnosti a vaše ambície. 

ponuka práce
Ponuka práce by mala byť výhodná najmä pre vás

Ponuka práce mimo domov 

Ak ponuka práce prichádza s ďalekým dochádzaním, zmapujte si to a triezvo zvážte, ako to môže ovplyvniť váš život. Náročné dochádzanie môže zabiť radosť aj z tej najlepšej práce. Niektorí ľudia sa presťahujú za novou prácou, ale predtým, ako sa začnete baliť si položte otázku – kde sa chcem každý deň zobúdzať? Ak nové miesto uspokojí túto primárnu otázku, majte na pamäti, že menšie mestá s nižšou nákladovou štruktúrou môžu umožniť vyššiu životnú úroveň, ale v budúcnosti môžu mať menej profesionálnych možností. Naopak, veľké mesto má viac príležitostí a býva kultúrne živšie, no býva aj oveľa drahšie. 

Zanechať odpoveď